“טיולי רדיוס” היא חברת טיולים המתמחה בטיולי אתגר וחוויה, במקביל מקיימת החברה טיולים גאוגרפים וטיולי משפחות. לאורך השנים התפתחנו ופרצנו דרך בתחומים חדשים. וכיום, “טיולי רדיוס י.ג.ש בע”מ” היא החברה המובילה בארץ לטיולים אתגריים.

הסיפור של “חוג המטיילים של יואל ורמי”

יואל שטרלינג הוא בוגר הטכניון בהנדסת תעשייה וניהול, ובוגר תואר שני בפקולטה להנדסה באוניברסיטת ת״א.  יואל עסק בהנדסה למעלה מ-17 שנים.
על אף ההצלחה והניסיון שרכש כמהנדס, בחר יואל לעשות שינוי משמעותי בחייו, לוותר על מקצוע מכובד שרחש, על מעמד, על שכר, ועל תנאים נוחים,  ובחר בהדרכת טיולי אתגר כדרך חיים!!!, שינוי המעיד על האהבה וכמיהה לטבע ולטיולים.
בתחילת שנות ה-90, לאחר שסיים את קורס מדריכי הגלישה (סנפלינג), יואל וחברו הקרוב – רמי גרינשטיין, גם הוא איך לא? – מהנדס תעשיה וניהול, התחילו לקבץ סביבם מטיילים וחברים שיחדיו גילו את נקיקי הארץ. יואל ורמי היו גם מהראשונים ש”גילו” את ירדן המופלאה, שנתיים-שלוש לאחר חתימת הסכם השלום בין ישראל וירדן. וה”חברים” שבאופן לא מפתיע רובם ככולם היו מהנדסי תעשיה וניהול, זכו להיות מראשוני המטיילים בירדן.
עם שחרורו מהצבא ב-1998, הקים יואל את “טיולי רדיוס”. בתחילת הדרך “טיולי רדיוס” היו בית, לאותו חוג מצומצם של חברים יודעי דבר שגילו את הארץ וירדן בהדרכתו המרתקת של יואל.
עם השנים, “טיולי רדיוס” גדלה והתפתחה וכיום מוציאה מאות טיולים ייחודיים בארץ ובעולם בניצוחו של יואל.

טיולי רדיוס טרק לרוונזורי - אוגנדה - אגם קיטנדרה יואל שטרלינג

תפיסת עולם:

בטיחות

ללא ספק הנושא המרכזי והחשוב ביותר ברדיוס.
הקפדה ולעיתים קרובות יתירה על כללי בטיחות.
כמהנדסים וכבוגרי חיל האוויר שבו התחקיר הוא ״לחם חוק״, נהגו יואל ורמי לבצע הפקת לקחים בסיום כל טיול וטיול, אט אט נקבעו כללים ונהלי בטיחות ייחודיים לחברה.
ההקפדה מתקיימת בכל השלבים: בתכנון, בציוד (כך לדוגמא זו החברה היחידה המקפידה על נעליים סגורות במסלולי מים), וכמובן בביצוע. ההקפדה על הבטיחות מאפשרת לנו לקחת את המטיילים אל ה”קצה”. ניתן למנות אינספור דוגמאות, בסוגי הטיולים השונים. אבל, הדוגמא של הטיול לג’בל ראם היא תמצית של כל העניין.
בשנים 1997-2000 רק קבוצות מטיילים בודדות ומטפסים מקצועיים עלו לפסגת ג’בל ראם אך ללא כל אמצעי בטיחות.  “טיולי רדיוס” החלה לעלות מטיילים להר החל מ-2004, ורק לאחר שנקבעו כללי עבודה ונהלי בטיחות מחמירים.  כל מטייל עולה עם רתמה וקסדה ובכל הנקודות הקריטיות והמסוכנות במסלול (ויש עשרות כאלה) הוא עולה מאובטח.
כמעט כמו להשוות נסיעה ברכב לפני עידן החגורות וכריות האוויר לנסיעה אחרי.

ייחודיות

במהלך השנים איתרנו ופיתחנו מסלולים ״שונים״ מהמקובל בתחום.  מדובר בטיולים בדרגת אתגר וקושי ברמה הגבוהה ביותר, קשים גם בקנה מידה בינלאומי. לדוגמה: מסלול קניון החזאלי, מסלול שגילינו בשנת 2007. המסלול מורכב, כולל עליה ארוכה ותלולה לג’בל חוש-חשה, ובה מספר קטעי טיפוס, וירידה בכ- 26 מפלים חלקם בעלי תוואי טכני מורכב. המסלול לא התאים לקבוצות. ביצענו עבודת הכנה, והכשרנו את המסלול למעבר קבוצות, כולל קבוצות של למעלה מ-20 מטיילים!. עד היום טיילו בקניון החזאלי למעלה מ-250 מטיילים.
באירופה פיתחנו מספר מסלולים מגוונים, המשלבים: קניונינג בדרוג הכי גבוה וקשה, ויה-פראטות בדרגות קושי שונות, מערנות וטרקים.
מטיילים ״שגדלים״ ברדיוס צוברים חוויות, ניסיון ויכולות שלא ימצאו בשום מקום אחר.

מקצועיות

העבודה בירדן וגם באירופה, שונה מעבודת מדריך הגלישה (סנפלינג) בארץ. לכן, עוד בשנות ה-90, אימצה “טיולי רדיוס” תהליך הכשרה ארוך, ייחודי ומתמשך, בודדים המדריכים שעומדים בתהליך מסנן ומוקפד זה. כל זה מבטיח לכם המטיילים את מיטב מדריכי האתגר.
בנוסף, תגלו שטיולי האתגר שלנו מאופיינים בקבוצות קטנות (לפעמים עד 8 מטיילים!), ויחס מדריכים:מטיילים גבוה במיוחד, כפועל יוצא מהאופי האתגרי של הטיולים.

סוגי הטיולים ברדיוס:

  1. קניונינג – טיול נחלים אתגרי המשתמש בטכניקות של גלישת צוקים (סנפלינג).  לצד טיולי הקניונינג הקלסיים והמפורסמים בארץ, בירדן ובעולם, ״טיולי רדיוס״ מוציאה טיולי קניוניג ייחודיים למסלולים שידועים רק למדריכי רדיוס.
  2. טיולי הרפתקאות – טיולים באירופה המשלבים מסלולי קניונינג, ויה- פראטה (דרכי הרים אתגריות), מערות וטרקים. טיולי ההרפתקאות ייחודיים ובלעדיים לרדיוס ולא תוכלו למצוא טיולים דומים באף מקום אחר.
    את טיולי ההרפתקאות המגוונים, אנחנו מקיימים ליעדים: סלובניה – אלפים יוליאנים, ספרד – פירנאים, צרפת – אלפים מריטימיים, איטליה – דולומיטים, תורכיה – הרי הטאורוס.
  3. משלחות טיפוס (צעד בדואי/קרח) – טיולי טיפוס מיוחדים הכוללים מסלולים בלעדיים ל”טיולי רדיוס” (בעיקר בירדן). טיולים המחייבים שימוש בטכניקות חבלים של טיפוס וסנפלינג ובחלקם טיפוס קרח ושלג. מסלולי טיפוס שלא מחייבים ניסיון קודם בטיפוס אך מחייבים כושר גבוה וליווי של מדריך ואבטחה.
  4. טרקים – עוד נושא מרכזי שבו שמנו לנו למטרה להוציא לפועל טרקים ייחודיים בכל העולם. רשימת הטרקים הייחודיים כוללת: טרקים בירדן, הטרק לחבל טושטי, הטרק להרי פאמיר, הטרק לרוונזורי, הטרק במונגוליה. מאידך – אפשר לחזות במקצועיות של טיולי רדיוס דווקא בטרקים שהם לא ייחודיים לנו.  למשל בטרק לפסגות אפריקה, המשלב את הפסגות המפורסמות של הקלימנגארו והר קניה, “טיולי רדיוס” מחזיקה בהישג נדיר של 100% הצלחה בהגעה ל- 2 הפסגות!!!!.
  5. טיולי סנפלינג בארץ – לארצנו הקטנטונת יש הרבה מה להציע- “טיולי רדיוס” מוציאה טיולי סנפלינג במיטב הנחלים בארץ. בנוסף, אנחנו מקיימים סדרה של טיולים בלעדיים בשבילים ומסלולים לא מוכרים.
  6. טיולים גאוגרפים – מיטב מדריכינו גם בטיולים “פחות אתגריים”.
  7. טיולי משפחות – טיולים לכל המשפחה וטיולים למשפחות “אתגריות”. בנוסף אנחנו מקיימים טיולי טבע/גיפים/עומק/קלאסים בהם עסקנו שנים רבות ואנו עורכים אותם על פי בקשה לקבוצות מאורגנות בלבד.
  8. חוג דוכיפת –  חוג מיטיבי הלכת של “טיולי רדיוס”.

בואו לגדול אתנו ולהגיע לפסגות חדשות.

טיולי רדיוס - טרק מול בלאן - קבוצה

מה מטיילים מספרים עלינו?

Adina Aviram
Adina Aviram
15/02/2023
הטיול למצרים עם דר׳ שמעון גת היה מסע של חוויה חד פעמית מבחינתי. נהניתי עד בלי די מחווית הלימוד המעמיק, החשיבה והחקירה של תרבות עתיקה. הדרך בא שמעון ומוניר בחרו לחשוף אותנו לנפלאות היתה ייחודית ומעוררת מחשבה. הארגון הלוגיסטי ע״י רדיוס היה מעולה ומעורר התפעלות. תודה לרדיוס ולשמעון
יעקב רביב
יעקב רביב
26/01/2023
טיול טיפוס להר קילימנג'רו היה מדהים, חברת radius דאגה לנו בכל ההכנות לפני הטיול ובמהלך הטיול עד הפרטים הקטנים ביותר. טיול מאתגר שיהיה בליבי תמיד. ממליץ בחום על חברת radius ועל הטרק.
gideon weinstein
gideon weinstein
04/01/2023
Rich and complete program.the plan was well organised and executed.both instructors (Egyptian and Israeli) tripleAAA.
Israel shai
Israel shai
08/11/2022
היה פשוט מעולה. מדריך מעולה!!

4.9 189 המלצות