טיול סנפלינג ב"נקיק השחור" – נחל זוויתן

טיול זה הינו טיול הסנפלינג הטוב ביותר בישראל לתקופת הקיץ. נחל זוויתן תיכון, או בשמו המוכר יותר, "הנקיק השחור", הוא הנחל הזורם היחיד בארץ שהוא מותר בגלישת צוקים (סנפלינג). אנו ב"טיולי רדיוס", מציעים לכם לחוות יחד אתנו מסלול אתגרי וחוויתי, מדהים ומרהיב, הכולל מעבר של בריכות מים ענקיות, מדרגות סלע, סולמות וגלישת צוקים (סנפלינג), זאת בהדרכה ובליווי של מדריכים מקצועיים ומנוסים.

חשוב לציין, כי מסלול זה מיועד למיטיבי לכת ומחייב ידע בשחייה. כמו כן, חשוב לדעת כי כל הציוד שלוקחים למסלול יירטב. מעניינת העובדה כי נחל זוויתן קיבל את כינויו "הנקיק השחור" עקב היווצרות הנקיק הצר והעמוק החותר במסלע הבזלת השחור. מסלול הגלישה בנחל זוויתן נחשב בעיני רבים למסלול הקניונינג הטוב והיפה ביותר בארץ.

הציוד הנדרש כולל פריטים קלים להשגה ונוחים כגון תרמיל, מזון (ערכות תה או קפה) ומים, כיסוי ראש, נעלי הליכה (סנדלים אינם מותרים לטיול זה), כפפות אופניים או עבודה לגלישה, שקית אטומה למים וציוד נוסף על פי בחירת המטייל.

הטיולים הקרובים

אין טיולים קרובים

תוכנית הטיול

תוכנית הטיול

נצא מאזור חרבת ש'יח חוסיין אל ערוץ נחל זוויתן, נסתייע בסולם על מנת לרדת לתוך הערוץ המצוקי. בחלק זה של הנחל אנחנו ניתקל בצמחיית נחלים סבוכה ובסלעים חלקים שילוו אותנו לאורך חלקים ארוכים של המסלול. לאחר הליכה של כחצי שעה בערוץ נגיע לסדרה של מפלים וברכות מים, זהו למעשה "הנקיק השחור", את המפלים נרד בגלישת צוקים(סנפלינג), אורך המפלים 5 ו- 20 מטר.
לאחר סדרת המפלים היפה נמשיך בנחל, נדלג בין סלעים חלקים, נחצה בריכות ונרד בסולמות עד שנגיע לסדרה נוספת של 2 מפלים ובריכות, מקום מרהיב. מפל אחד נרד עם יתדות ואת השני נרד בגלישת צוקים(סנפלינג) , אורך המפל 20 מטר. המפל השני זורם לבריכה ענקית והאחרונה של הזויתן התיכון.
מהבריכה נלך עוד כשעה וחצי, ההליכה כוללת עליה קשה, עד לחניון יהודיה ולמכוניות.

דגשים

• נפגשים בחניון שמורת יהודיה בשעה 06:45.
• שעת סיום משוערת 15:00-16:00.
• מסלול אתגרי למיטיבי לכת! ומחייב ידע טוב בשחייה.
• המסלול מתאים גם לגולשים מתחילים וילדים בני 8+, היודעים ללכת היטב ולשחות היטב!.
• כל הציוד שנכנס למסלול נרטב, לכן מומלץ לנילן ציוד רגיש או להימנע מלהביא ציוד יקר ערף שעלול להיהרס.
• בין הגלישות ישנן המתנות, לכן מומלץ להביא ערכת קפה, אוכל ונשנושים.
• הגעה עצמאית.

דרגת קושי

הליכה – 2, מסלול הליכה קצר כ- 6 ק"מ.
אופי המסלול – 3, הליכת נחל על סלעים חלקים.
גלישות – 2, מתאים גם למתחילים.
5 = קשה מאוד, 11 = קל מאוד.

מועד

מועדים קרובים

חודש אוגוסט: 03 באוג' (שישי)- מלא!, 04 אוג' (שבת), 10 באוג' (שישי), 11 באוג' (שבת), 15 באוג' (רביעי), 18 באוג' (שבת), 20 באוג' (שני), 25 באוג' (שבת), 30 באוג' (חמישי), 31 באוג' (שישי), ההרשמה לכל מועדי חודש אוגוסט, נמשכת…

חודש ספטמבר: 01 בספט' (שבת), 08 בספט' (שבת), 10 בספט' (שני), 11 בספט' (שלישי), 22 בספט' (שבת), 23 בספט' (ראשון), 25 בספט' (שלישי), 27 בספט' (חמישי), 28 בספט' (שישי), 29 בספט' (שבת), ההרשמה לכל מועדי חודש אוגוסט, נמשכת…

**קבוצות סגורות מוזמנות לתאם איתנו מועד על פי בחירתכם. גבי – 052-2232389

עונה מתאימה

הטיול מתקיים בחודשים מאי-אוקטובר.

עלות

עלות הטיול

220 ₪ – לכל משתתף.

*קבוצות סגורות יכולות לתאם איתנו מועד מראש ועל פי התאריך שמתאים להם.

עלות נוספת

כניסה לשמורת יהודיה – 21 ₪ למבוגר,  9 ₪ לילד עד גיל 18.

תנאי ביטול

96 שעות לפני היציאה – 100 ₪.
72 שעות לפני היציאה – 150 ₪.
48 שעות לפני היציאה – מלוא התשלום.

ציוד

ציוד נדרש

תרמיל גב אישי לכל מטייל, 3 ליטר מים (ביום חם 4), כיסוי ראש, נעלי הליכה טובות או נעלי ספורט (לא תותר הליכה וגלישה בסנדלים משום סוג שהוא), שקית אטומה למים (כל הציוד נרטב), כלכלה ליום (מנויילן היטב), כפפות אופנים או עבודה לגלישות (לא חובה).
שימו לב, נרטבים מכף ורגל ועד ראש, לא ניתן לצאת יבשים וגם כל הציוד שלוקחים למסלול נרטב לחלוטין ולא יצא יבש לכן מומלץ לא לקחת למסלול ציוד יקר ערך.