ואדי ראם – נוף של הרים וסלעים רבי הוד ומראות לא שיגרתים שיצר הטבע באבן החול הנובית. פטריות, קשתות, טופוני (וילונות ונטיפי אבן חול), פגודות הכול מעשה הטבע. נוף שישאיר אותנו פעורי פה.
מדובר בטיול/טרק מקסים, בנופים מדבריים ומיוחדים – לכל זה הוספנו יום סיור בעיר הנבטים – פטרה ויחד יצרנו טיול מושלם!!

תוכנית הטיול

יום 1 - מעבר גבול - ואדי ראם - עין שאללה - באר לורנס

נפגש במעבר הגבול בשעה 07:45 לאחר התארגנות קצרה נחצה את הגבול ונסע מזרחה אל עבר ואדי ראם, בפאתי הכפר נרד מהרכבים ונצא להליכה אל עבר המעיין ומקור החיים של ואדי ראם – עין שאללה, כאן נעצור לתה/קפה והתרעננות לאחר מכן נמשיך בהליכה לאורך קו המגע בין סלעי הגרניט לאבן החול שמעליה, נגיע לאזור של עין נוחילה וכאן נרד בחזרה מטה אל ואדי ראם, כאן ימתינו לנו הג’יפים שיסיעו אותנו למחנה לתצפית על השקיעה המרהיבה ולאחר מכן ארוחת ערב ולינה בקמפ שלנו בואדי ראם.

יום 2 - מסלול ה"פרפר"

לאחר ארוחת בוקר, נצא למסלול רגלי יפיפה הידוע בכינויו “הפרפר”, במהלך המסלול תצפיות מרהיבות על האזור, נטפס לנקודה גבוהה במיוחד ממנה תצפית יוצאת דופן. נפגוש את ה”צב” מאבן החול המפורסם היושב על שפת מצוק בגובה רב.
מכאן נרד בערוף צפוני יפיפה עד שנפגוש את רכבי השטח שלנו, ובסמוך להם נפרוס את ארוחת הפיקניק. (משך ההליכה של הקטע המרכזי כ-5-6 שעות).
אלה שכוחם במותנם ימשיכו לעוד קטע הליכה החוצה את הרכס הבא, לקראת סיום, ירידה מעט אתגרית/הרפתקנית (קלילה) המרמזת לנו על העתיד לבוא ביום הבא. נרד אל חולות הואדי ונפגוש את הרכבים, אשר יסיעו אותנו בנסיעה קצרה אל מחנה הלינה.
לינה בקמפ בדואי בשטח.

יום 3 - קשת אום-מופרוט – קניון החזאלי - רקאבת קניון - פטרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ל-2 אתרים מפורסמים, הקשת של אום-מפרוט וקניון החזאלי. לאחר ביקור קצר, נמשיך לדיונה האדומה. נתגלגל במורד הדיונה, ולאחר מכן נכנס לטיול בסבך המבוכים של קניון רקאבת. פה ושם נזדקק גם לעזרה וסיוע הדדי. בסיום נגיע למרפסת תצפית ממנה נוף מרהיב על ואדי ראם ועל הכפר. כאן במרפסת נפרוס את ארוחת הצהריים. לאחריה, נמשיך ונרד אל הכפר. נפגוש את המיניבוס ואיתו נסע אל הסלע האדום – פטרה. השוכנת לתחתיו של הכפר ואדי מוסא בו נלון את הלילה האחרון של הטיול במלון פשוט.

יום 4 - סיור בפטרה - כולל ג'בל א-דיר

עם בוקר נכנס בשערי העיר “האדומה” – פטרה, ביקור מרתק ב’סיק’ ובנפלאות המקום, נלמד את ההיסטוריה של פטרה ושל הנבטים, נשמע את האגדות והסיפורים המרתקים שנקשרו למקום. נעלה למזבח א-דיר המרשים ממנו נוף נהדר, לאחר מכן נצא מהאתר ונסע חזרה למעבר הגבול ונשוב ארצה.

דגשים חשובים:

– טיול המתאים לאוהבי ומיטיבי לכת מגיל 10 ומעלה !
– יתכנו שינויים במסלול כתוצאה מהוראת השלטונות, תנאי מזג אוויר ו/או החלטת המדריך בשטח.
– לינות: במאהל בדואי יש מקלחות ושירותים משותפים (אין מים חמים), הלינה במלון פשוט ונחמד בכפר מוסה(פטרה).
– ציוד: נלך עם תרמיל גב יומי, הציוד עובר ממקום למקום ע”י רכב לוגיסטי.
– בואדי ראם כולל בקמפ הלינה – עם רדת החשכה, הטמפרטורות במדבר צונחות (8-10 מעלות), קר מאד ויש להערך בהתאם. מומלץ להיצמד לרשימת הציוד ככל האפשר.
– כלכלה מלאה מערב היום ראשון ועד צהרי היום האחרון.
– הטיול ברמת קושי בינונית – מתאים לאוהבי לכת וגם מיטיבי לכת שמסוגלים ללכת הליכות של עד 10 ק”מ ביום, במהלך המסלול יש קטעי טיפוס קצרים המחייבים שימוש בידיים, כמו כן, יש קטעים קצרים של הליכה בגבהים, ולכן מי שיש לו פחד גבהים אינו מתאים לטיול הזה.

עלות

850$ למשתתף, בקבוצה המונה 12 משתתפים ומעלה.

המחיר כולל

• תחבורה בירדן.
• כניסה לאתרים המתוכננים בטיול.
• כלכלת מלאה מערב היום הראשון ועד צהרי היום האחרון.
• מדריך ישראלי.
• מדריך ומאבטח מקומי.
• תשר לנותני השירותים המקומיים
• אישור השלטונות לקיום הטיול.

המחיר אינו כולל

• ביטוח נסיעות אישי אתגרי כולל חילוץ.
• הגעה עצמאית למעבר הגבול.
• מעבר גבול ישראלי (103 ₪).
• תשר למדריך הישראלי כרצונכם..
• כל שירות שלא נכלל בתוכן המפורט ובסעיף “המחיר כולל”.
• הוצאות בעלות אופי אישי.

תנאי ביטול

עד 21 יום לפני היציאה – ללא דמי ביטול.
החל מ- 21 יום ועד 15 יום לפני היציאה לטיול – 40%.
החל מ- 14 יום ועד 8 יום לפני היציאה לטיול – 80%.
החל מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא המחיר (דמי ביטול מלאים).

* אלה דמי הביטול בכל מקרה, גם במקרה שלדעתכם הביטול מוצדק (סיבות רפואיות/ קורונה וכו’). דווקא בעתות אלה, אין לנו אפשרות לספוג ביטולים ואין לנו אפשרות לבטל/ לקצץ בשכרו של המדריך.
אנו מצדנו נעשה כל מאמץ לאתר מטייל חלופי, במידה וימצא לא ייגבו דמי ביטול.

** ביטול הטיול מטעם טיולי רדיוס, מכל סיבה שהיא, לא יגרור חיוב (סגר, סגירת מעבר הגבול ו/או תחזית מזג האוויר).

הודעת ביטול השתתפות בטיול מצד המטייל תעשה בהודעה בכתב/במייל שתתקבל בחברת “טיולי רדיוס” בשעות וימי העבודה המקובלים – ימים א’- ה’, שאינם חג או ערב חג בארץ או בחו”ל, בשעות העבודה המקובלות, בין השעות 9:00 – 17:00, ולאחר קבלת אישור לכך.

תנאי רישום

1. יש למלא טופס הרשמה מסודר בראש העמוד ע”י לחיצה על הכפתור הכחול הרשמו לטיול זה ולצרף אליו צילום דרכון (לאחר מכן נציג מהמשרד יתקשר אליכם לבקש את פרטי האשראי ויאשר את הרשמתכם).
2. מקדמה – 1,000 ₪ בעת ההרשמה ( באמצעות כרטיס האשראי).
3. יתרת תשלום – 14 יום לפני מועד היציאה לטיול, בכרטיס האשראי.
רק לאחר מסירת פרטי האשראי לנציג רדיוס המטייל/ת יחשב כרשום לטיול!

**ביטוח נסיעות לחו”ל אתגרי, יש לרכוש מיד עם הכרזת הטיול כיוצא!! (ראו סעיף 7 בהערות חשובות).

הערות חשובות

1. סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המארגנים עקב אילוצים שונים.
2. יתכנו שינויים בהתאם להחלטת השלטונות, תנאי מזג האוויר ו/או החלטת המדריך בשטח.
3. מדובר בטיול המיועד לאוהבי לכת.
4. מטייל שנאלץ מכל סיבה שהיא לעזוב את הקבוצה ולחזור ארצה לפני סיום הטיול יישא בכל ההוצאות הכרוכות בכך ( הסעה כ-150 דולר, ויזה פרטית כ-100 דולר), התשלום יהיה במזומן ישירות לנותני השירותים. למטייל שעזב בשל סיבות רפואיות מוצדקות (תאונה/פציעה/מחלה) מומלץ לאסוף קבלות ולהגיש תביעה לחברת הביטוח שבה רכש את ביטוח הנסיעות.
5. יש לבדוק שהדרכון בתוקף לפחות 3 חודשים קדימה מיום היציאה לטיול ושנותרו בו לפחות 3 עמודים פנויים.
6. במדינות בעלות מאפיינים של עולם שלישי, אנחנו עושים הכל על מנת שתקבלו את השירותים הטובים ביותר, אך למרות זאת ייתכנו בעיות לא צפויות. (לדוגמא: שביתות לא צפויות, חסימת כבישים, מפולות בדרך, שינוי של מועדי אירועים וכו’). על הנוסע/ת לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות מסוג זה. אנו נדאג לעשות כמיטב יכולתנו על מנת שאירועים אלו לא יפגעו במהלך הטיול. כמו כן יש לקחת בחשבון ששירותי הבריאות לא תמיד ברמה לה אנו רגילים בארץ.
7. מיד לאחר שהטיול מוכרז כיוצא, יש לרכוש ביטוח נסיעות (מטען) אתגרי, שייתן לכם כיסוי גם למקרה של ביטול מסיבות בריאותיות מוצדקת וגם לתאונות דרכים, עפ”י כללי הביטוח. (*המלצה – אנו עובדים עם גושן סוכנות לביטוח, אתם מוזמנים לפנות אליהם באופן ישיר ולהזדהות כמטיילי רדיוס, תזכו ליחס מועדף ומחיר אטרקטיבי [email protected]או 08-6222281 – לפנות לתמר).
8. יש לשלוח העתק ביטוח לרדיוס [email protected] .

ציוד

הערות

רשימת ציוד תשלח לנרשמים


Zoom

טרק בואדי ראם בליווי גמלים

Zoom

טיפוס לג’בל ראם 2014

4.8 / 5. 246