טיול סנפלינג בנחל חצצון – מדבר יהודה

נחל חצצון מתחיל את זרימתו ברמת מנקושיה ומסתיים בים המלח. כמו כן, הנחל מאופיין בשיפועים של מדרגות נחל, מפלונים ומכשולים. כאשר הנחל מגיע בזרימתו למצוק ההעתקים, הוא מתגבר על ההפרש בגבהים באמצעות סדרה של מפלים גבוהים ומרשימים, ביניהם המפל האדיר והמרהיב אשר גובהו 120 מטרים, זהו המפל הגבוה בארץ שמותר לגלישה על ידי מטיילים. אנו נטפס במעלה מצוק ההעתקים במעלה “חצצון”. בהקשר זה חשוב לציין כי מדובר באחד מהמצוקים התלולים במדבר יהודה לכן, מדובר בטיפוס ארוך (כשעה וחצי) וקשה. בנוסף, אנו נגיע אל המפל האדיר, גובהו כ-120 מטרים והחוויה בגלישה עליו הינה ייחודית ובלתי נשכחת. גולשים פחות מנוסים יוכלו לגלוש בשלושת המפלים הנמוכים יותר של הנחל, 20, 35 ו-60 מטרים.

חשוב לציין כי מדובר באופן כללי במסלול אתגרי למדיי המיועד למיטבי לכת וכן, כי הטיול בנחל מחייב ניסיון קודם בגלישה ובוודאי במפל האדיר, שם הגלישה מיועדת לגולשים מנוסים מאד.

הציוד הנדרש כולל פריטים קלים להשגה ונוחים כגון תרמיל, מזון (ערכות תה/קפה) ומים, כיסוי ראש ופנס ראש, נעלי הליכה (סנדלים אינם מותרים לטיול זה), כפפות אופניים או עבודה לגלישה וציוד נוסף על פי בחירת המטייל.

להלן סירטון שצולם בטיול האחרון שלנו בנחל חצצון – לחצו כאן.

הטיולים הקרובים

תוכנית הטיול

תוכנית הטיול

נפגשים בכניסה למפעל “אהבה” (בכניסה לקיבוץ מצפה שלם). מקיבוץ מצפה שלם נתחיל לעלות את מצוק ההעתקים במעלה “שלם” מהתלולים במעלות מדבר יהודה (כשעה וחצי טיפוס). לאחר מנוחה קצרה נרד אל הערוץ של נחל חצצון.

לאחר הליכה קצרה בערוץ נגיע אל המפל האדיר – 120 מ’. הגלישה במפל הגדול חוויה ייחודית. גולשים פחות מנוסים יכולים לבחור במסלול עיקוף ובו מפל נמוך של כ- 20 מ’. מרחק הליכה קצר מביא אותנו אל המפל השני, גובהו כ- 60 מ’. ממנו הליכה של כ- 20 דקות ואנחנו במפל השלישי, מפל “הדרגשים” (או מדינת הגמדים), מפל יפה במיוחד. המפל האחרון בנחל גובהו כ- 35 מ’. מכאן הליכה של כ- 30 דקות ואנחנו במגרש החניה.

להלן סירטון שצולם בטיול האחרון שלנו בנחל חצצון – לחצו כאן.

דגשים:

• נפגשים בכניסה למפעל אהבה ב 03:45.
• שעת סיום משוערת 15:00 ל- 16:00.
• מסלול אתגרי למיטיבי לכת, הטיול בנחל מחייב ניסיון קודם בגלישה.
• הגלישה במפל הענק מיועדת רק לגולשים מנוסים מאוד.
• בין הגלישות ישנן המתנות, לכן מומלץ להביא ערכת קפה, אוכל ונשנושים.
• הגעה עצמאית.

דרגת קושי

הליכה – דרגת קושי 4, טיפוס של כשעה וחצי עם משקל על הגב. מרחק ההליכה כ- 10 ק”מ.
אופי המסלול – 3, מכשולים, מדרגות נחל רבות, בולדרים.
גלישות – 5 ! (לגולשים בעיקוף – 3).
5 = קשה מאוד, 1 = קל מאוד.

מועד

מועד הטיול

20 בנובמבר (שישי) 2020. ההרשמה נמשכת…
28 בנובמבר (שבת) 2020.  ההרשמה נמשכת…
01 במאי (יום שבת) 2021.  ההרשמה נמשכת…

עונה מתאימה

הטיול מתקיים בחודשים מאי  וגם  נובמבר.

עלות

עלות הטיול

280 ₪ למשתתף – לעוקפים את המפל הגבוה (120 מ’).
320 ₪ למשתתף – לגולשים במפל הגדול (120מ’).

תנאי ביטול

96 שעות לפני היציאה – 200 ₪.
72 שעות לפני היציאה – 250 ₪.
48 שעות לפני היציאה – מלוא המחיר.

ציוד

ציוד נדרש

תרמיל גב אישי לכל מטייל 40 ליטר, 4 ליטר מים, פנס ראש, כיסוי ראש, נעלי הליכה טובות (לא תותר הליכה וגלישה בסנדלים משום סוג שהוא), כלכלה ליום, כפפות אופנים או עבודה לגלישות.


Zoom

טיול לנחל עמוס ותקוע

Zoom

טיול למערת מלח