הטיולים הקרובים

08 דצמ 2024 - 28 נוב 2024
טיול עומק לאתיופיה
תפוסה: ההרשמה נמשכת מדריכ/ה: שמעון גת

הידעתם שבאתיופיה התפתחה “ערש האנושות”?  הידעתם שבאתיופיה התגלו השרידים הקדומים ביותר של אבותינו הקדומים, מהם התפתח המין “אדם”? השמעתם על העולם הנוצרי הייחודי, בו ניכרות השפעות היהדות? הידעתם כי בצפון המדינה נחצבו בסלעים, כנסיות מרהיבות? האם תרצו לבקר באחד החגים הדתיים האתיופיים, המצטיינים בצבעוניות ועליזות מדבקת? על העובדה שאתיופיה מספקת לנילוס  80% ממימיו?
נזכה לחוות את כל אלה, בטיול בארץ מרתקת, שאין דומה לעושר התרבותי שלה. בנוסף לאתרים הקלאסיים בטיולנו נכלול ביקור לא רק את האתרים הקלסיים. נבקר בקהילה השוויונית של אאורה אמבה ונכיר קהילה מופלאה שהשוויון והדאגה לנזקק הם נר לרגליה. כמו כן נערוך סיור יסודי בבירה, אדיס אבבה, על מראותיה ועל המוזיאונים שלה ובהם המוזיאון הלאומי, בו נשמרים שרידי אבות אבותינו, כולל השלד המפורסם של “לוסי”. נשוט באגם טאנה, ממנו יוצא הנילוס הכחול ונמשיך לתוך הנהר עצמו.
ואלה רק מקצת האתרים הממלאים את כל החושים, בטיולנו לארץ מופלאה זו.

תוכנית הטיול

יום 1 - תל אביב - אדיס אבבה

נפגש בנתב”ג לטיסה ב- 14:35 לאדיס-אבבה. נחיתה באדיס בשעה 20:10,  נצא משדה התעופה ונסע להתמקם במלון שלנו באדיס.

יום 2 - אדיס אבבה - אקסום

נצא עם בוקר בטיסה לעיר הקדושה ביותר לכנסיה האתיופית, העיר אקסום (Axum)
נבקר בפארק האסטלות הכולל מספר רב של אובליסקים עתיקים; ניסע אל אתר חורבות דונגאר, הידוע בכינויו ארמון המלכה שבא. נצפה בכתובת של המלך עזאנה, מי שהפך את אתיופיה, במאה הרביעית, למדינה נוצרית. הכתובת היא בשלוש שפות שונות, כולל השפה השבאית שנעלמה בינתיים מהעולם. נבקר בנקרופוליס של המלך כלב מהמאה השישית ובבריכה, בה לפי המסורת, רחצה מלכת שבא. שיא ביקורנו יהיה בכנסיית מריה הקדושה מציון שהאתיופים מאמינים ששם שמור ארון הברית המקראי. נראה את המוני עולי הרגל המתחילים להאסף מכל חלקי המדינה, לקראת החשוב בחגים הדתיים באתיופיה.
לינה ב-אקסום.

יום 3 - פסטיבל מרים מציון באקסום

היום נחגוג עם מאות אלפי עולי רגל בחגיגות “מרים מציון”, המוקדשות להבאת ארון הברית לעיר. זהו אירוע מרהיב וצבעוני בו משתתפים מאות אלפי עולי רגל מכל רחבי אתיופיה בצד תיירים כמונו, האירוע החשוב ביותר מבחינה דתית בלוח השנה האתיופי, אירוע עשיר בצבע ובשמחה.
לינה ב-אקסום.

יום 4 - אדיס אבבה

נשוב בטיסה לבירת אתיופיה ונעלה אל הר אנטוטו (Mount Entoto), עליו נוסד ארמון המלך מנליק השני, שהיה ראשיתה של אדיס אבבה, לתצפית פנורמית על העיר. נשוב אל לב העיר, אל אוניברסיטת אדיס אבבה, שם ניצב ארמונו של הקיסר האחרון של אתיופיה, היילה סילאסי הראשון, המשמש כיום כמוזיאון הסטורי ותרבותי, על שפע חדריו.
לינה באדיס אבבה.

יום 5 - בהיר דאר, ימת טאנה ומקורות הנילוס הכחול

נצא בטיסה אל באהיר-דאר (Bahir-Dar), בירת חבל אמהרה. אחרי ארוחת הצהרים נשוט בימת טאנה (Lake Tana), גוף המים הגדול ביותר באתיופיה, לחצי האי זגי, בו מצויה כנסיית אורה קידאן מהרט, המפורסמת בציורי הקיר הנפלאים שלה. נמשיך אל המקום ממנו יוצא הנילוס הכחול מתוך ימת טאנה ואובלי נבחין בסוסי יאור ענקיים החיים שם. לא נדלג על השוק המפורסם.  אם התנאים הפוליטיים-בטחוניים יאפשרו, נבקר במפלי הנילוס השוצפים.
לינה בבהיר-דאר.

יום 6 - מבאהיר דאר לגונדר

בבוקר ניסע, בדרכים כפריות, לכיוון גונדר (Gondar). בדרכנו נבקר בקהילה השוויונית המרתקת, קהילה אאורה אמבה (AWRA AMBA), שנוסדה ב-1972 על בסיס אידיאולוגיה של שוויון וחמלה ודאגה לאלה שאינם יכולים עוד לדאוג לעצמם. נמשיך לגונדר, לביקור באתר המרהיב של מלכי גונדר, דברה ברהאנה סילאסי (Debre Berhane Selassie), מתחם מלכותי הכולל ארמונות של שישה קיסרים. כן נבקר במרחצאות הקיסר פאסילידס.
לינה בגונדר.

ימים 8-7 - הפארק הלאומי הרי סימיאן.

נצא אל הפארק הלאומי הרי סימיאן (Simien Mt. National Park) שבצפון אתיופיה, המכונה לעיתים גם “הגג של אפריקה”, הטומן בחובו נופים בראשיתיים ועוצרי נשימה, בעלי חיים מיוחדים ונדירים וסביוני ענק. נהנה מנופי הרים מרהיבים. נסתובב בין קופי הג’לאדה (Gelada), מין ייחודי החי רק באתיופיה. קופים אלה ידידותיים ומאפשרים לטייל בקרב הלהקות שלהם. בפארק הלאומי חיים עוד בעלי חיים ייחודיים, כזאב האתיופי והיעל האתיופי. מעל הראש מסתובב הפרס, עוף דורס שנעלם למרבה הצער משמי הארץ.
את הלילה נעבר בלודג’ ייחודי, העומד על פסגת גבעה שגובהה 3,250 מטר וממנה נשקף נוף מרהיב בשעת השקיעה.
ביום השני, נצא לסיור נוסף בפארק, בסיומו נשוב לגונדר. נעשה ניסיון לבקר באותו יום במרכז של יהודי גונדר בלב העיר.
לינה בגונדר.

יום 9 - מגונדר ללליבלה

נמריא לטיסה קצרה בת 30 דקות אל העיר הקסומה לליבלה (Lalibela). נטפס אל העיר השוכנת במעלה ההר ומוקפת חגורות הרים מרשימות.
העיר מפורסמת באחת עשרה כנסיותיה המונוליתיות החצובות בסלע טוף אדום. אנו נחלק את הביקור בהן ליומיים.
ביום זה נבקר במקבץ הכנסיות הצפוני: כנסיית מושיע העולם (מדהאנה עאלם Medhane Alem), כנסיית בית הצלב ( Bete Meskel) כנסיית בית מרים (Beta Maryam), בית הבתולות (Bete Danaghel church), והכנסייה הכפולה בית הגולגולתא והמלאך מיכאל (Bete Golgotha Mikael).
לינה וארוחת ערב בלליבלה.

יום 10 - חזרה לאדיס ואתריה

נשוב לאדיס אבבה דרך גונדר. אחה”צ נצא לביקור במוזיאון הלאומי, המציג בין השאר ממצאים ארכואולגים נדירים, את השלדים השלמים ביותר של אבותינו הקדומים: שלד הומינד הקדום ביותר, בענף שהוביל להיווצרות האדם, המכונה “ארדיפיתקוס”, בן 5.2 מיליון שנה שזכה לכינוי “ארדי”, נצפה גם בשלד המפורסם של שלב מתקדם יותר במעבר אל הסוג “הומו”, המכונה “אוסטרלופיתקוס” בן 3.2 מיליון שנה, שלד שזכה לכינוי “לוסי”.
נחזור למלון למנוחה, בערב נצא לארוחת ערב חגיגית מלווה במופע פולקלור.

יום 11 - השלמות באדיס אבבה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור יסודי באתר מרכזי של בירת אתיופיה – פארק האחדות (UNITY PARK).  בשעת צהריים נעשה דרכנו אל עבר שדה התעופה ונפרד לשלום מאתיופיה, טיסה לתל-אביב בשעה 17:00.

דגשים חשובים:

עלות

3,950$ למשתתפ.ת???????????????????

* מינימום 16 משתתפים לקיום הטיול ומקסימום של 20 לשמור על טיול איכותי.
** הנחה להרשמה מוקדמת – מטיילים שירשמו עד 30 באפריל יזכו להנחה של 200$.

המחיר כולל

• כרטיס טיסה בינלאומי – תל-אביב-אדיס-אבבה.
• 5 טיסות פנים
• כלכלה מלאה החל מבוקר היום השני ועד לצהרי היום האחרון כולל.
• תחבורה כמפורט.
• לינות כמפורט.
• כניסות לאתרים כפי שמפורט בתוכנית.
• מדריך ישראלי – שמעון גת.
• מדריך מקומי דובר אנגלית.
• טיפים לנותני השירותים המקומיים.
• טלפון לוויני.

המחיר אינו כולל

• ביטוח נסיעות אישי כולל איתור וחילוץ.
• ויזה לאתיופיה.
• שתיה, שתיה קלה/אלכוהול.
• כל שירות שלא נכלל בתוכן המפורט וב”מחיר כולל”.

תנאי ביטול

מרגע הכרזת הטיול כיוצא – 250 $.
מ- 80 יום ועד 50 יום לפני היציאה – 40% מעלות הטיול.
מ- 50 יום ועד 30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול.
מ- 30 יום ועד 15 יום לפני היציאה – 80% מעלות הטיול.
מ- 15 יום ועד מועד היציאה – מלוא מחיר הטיול .

הרשמה

1. מקדמה ראשונה – 2,000 ₪ (בעת ההרשמה).
2. מקדמה שניה – 5,000 ₪ 60 יום לפני היציאה לטיול. ניתן לשלם בכרטיס אשראי או העברה בנקאית.
3. יתרת התשלום– כחודש לפני היציאה לטיול באמצעות כרטיס אשראי.

*ביטוח נסיעות לחו”ל יש לרכוש מיד עם הכרזת הטיול כיוצא!! (ראו סעיף 7 בהערות חשובות)

הערות חשובות

1. המחיר הוא ליוצאים ושבים יחד בטיסות של הקבוצה.
2. יתכן שינוי במחיר הטיול עקב עליה במחירי הדלק של הטיסה ומיסי הנמל.
3. סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המארגנים עקב אילוצים שונים.
4. עליכם לבדוק במשרד הבריאות או במרפאות מטיילים מהם החיסונים הדרושים ולהתחסן בהתאם להוראות (האחריות לחיסונים היא של המטייל בלבד ולטיולי רדיוס אין כל אחריות בנושא).
5. יש לבדוק שהדרכון בתוקף לפחות 6 חודשים קדימה מיום היציאה לטיול ושנותרו בו לפחות 3 עמודים פנויים.
6. במדינות בעלות מאפיינים של עולם שלישי, אנחנו עושים הכל על מנת שתקבלו את השירותים הטובים ביותר, אך למרות זאת ייתכנו בעיות לא צפויות. (לדוגמא: שביתות לא צפויות, חסימת כבישים, מפולות בדרך, שינוי של מועדי אירועים וכו’). על הנוסעת לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות מסוג זה. אנו נדאג לעשות כמיטב יכולתנו על מנת שאירועים אלו לא יפגעו במהלך הטיול. כמו כן יש לקחת בחשבון ששירותי הבריאות לא תמיד ברמה לה אנו רגילים בארץ.
7. מיד לאחר שהטיול מוכרז כיוצא, יש לרכוש ביטוח נסיעות (מטען) אתגרי הכולל חילוץ, שייתן לכם כיסוי גם למקרה של ביטול מסיבות בריאותיות מוצדקת וגם לתאונות דרכים, עפ”י כללי הביטוח.
8. יש לשלוח העתק ביטוח לרדיוס [email protected] .

0 / 5. 0