צילום: אליק שחף
מחושלת באש מושחזת בקרח

גיאולוגיה וולקנית משוגעת, כיפות קרח עצומות, נהרות ומפלים בכל פינה, חופים מצוקיים עשירים בעופות מקננים, תרבות מערבית אבל ייחודית ושונה – איסלנד היא אחת הארצות היפות והמרתקות בעולם. אין דרך יפה יותר לחוות את היופי והעושר האלה מאשר בטרק רגלי, במיוחד באזור המגוון והמרהיב של שמורת הטבע פיאלאבאק. הטרק שאנחנו מציעים כאן כולל את חלקיו היפים ביותר של שביל לאוגאבגור, הידוע בטרקים של איסלנד והמתויר בהם, בתוספת איזורים שכנים פראיים ובתוליים ויפים לא פחות.

תוכנית הטיול

יום 1 – תל אביב - רייקיאוויק

נטוס בטיסה ישירה לאיסלנד. כשננחת בנמל התעופה קפלאוויק (Keflavik) ניסע לרייקיאוויק ולפי הזמן נערוך סיור באתריה היפים. נלון ברייקיאוויק.

יום 2

מעגל הזהב: נבקר בת’ינגווליר (Pingvellir), מקום הפרלמנט העתיק של איסלנד והמקום בו ניתן לראות את התבקעותה של איסלנד ממש מתחת לרגליים; בגייזיר (Geysir), האבא של כל הגייזרים בעולם, ששבק חיים אבל מצא תחליף; ובגולפוס (Gullfoss), מפל אדירים, מהמרשימים במפל איסלנד מרובת המפלים. אחר כך נשוט לאי הגעשי הימאי (Heimaey). נטפס על הר הגעש הנמוך אלדפל (Eldfell), שכמעט מחק את העיירה הימאי ב-1973, והיום מספק תצפיות מרהיבות אל כל חלקי האי ואל סביבתו. לינה בהימאי.

יום 3

בבוקר, אחרי סיור קצר בכף הופדי (Hofdi) בקצה הדרומי של האי, נשוט מסביב להימאי ואל איים אחרים ונצפה בעופות ים, כגון חמסנים, שחפיות סולות ותוכי-ים (Puffin). נשוט חזרה לחוף איסלנד, נבקר במפל סליאלאנדספוס (Seljalandsfoss) הנופל בסמוך לים וניסע ללאנדמאנאלאווגר (Landmannalaugar), אזור של נופי טוף צבעוני מרהיבים ומעיינות חמים. נטייל בלב הנופים המשוגעים ונלון בבקתה במקום.

יום 4

נמשיך בסיורים רגליים מרהיבים סביב לאנדמאנלאווגר, נלון בבקתה.

יום 5

לאחר נסיעה ברכב שטח לאגם לאנגיסיור (Langisjor) נתחיל רשמית את הטרק – 8 ימים ללא הקפצה ברכב. נטפס בהרי פאגרופיול (Fogrufjoll) ובפסגת סוויינסטינדור (Sveinstindur), עם נופים הרריים יוצאי דופן סביב אגם לאנגיסיור המוארך. לינה בבקתה בסוייינסטינדור.

יום 6

נטייל לאורך נהר הסקאפטה (Skafta) האדיר. בדרך נעבור את אוקסאטינדר (Uxatindar) – פסגת השור, ונטפס במעלה טרולאגיאו (Tröllagjá) – נקיק הטרולים. נמשיך עד לבקתת סקיילינגר (Skælingar) מוקפת גמדי הסלע, בה נלון.

יום 7

מסקיילינגר נצעד לעבר בקיע אלדגיאו (Eldgjá) האדיר, שנפתח ע”י התפרצות וולקנית אדירה.  נבקר במפל אופיירופוס (Ofærufoss) הנשפך אל הבקיע. נחצה את נהר הסידרי-אופיירה (Sydri Ofæra) ולבסוף נגיע לאגמי אלפטווטן (Alftavotn).

יום 8

מאלפטווטן נמשיך ונחצה את הסידרי-אופיירה על גשר טבעי, נקיף את הר המבצר הוולקני בעל השם הבלתי אפשרי סווארטהנוקספיול (Svartahnuksfjoll), נצפה על עמק ההולמסה (Holmsa) שבו אגם מרהיב, ומעברו השני, קצת לפני הבקתה בסטרוטור (Strutur), אחרי שורה של מעיינות כתומים מברזל, נתענג על מעיין חם.

יום 9

מסטרוטור נצא לעבר הוואנגיל (Hvannagil), עמק המלאכים. בדרך נעבור בשולי מדבר החול השחור מליפלסאנדור (Mælifellsandur) עם תצפיות יוצאות דופן על כיפת הקרח הענקית מירדאלסיוקול (Myrdalsjokull), ונחצה עמקים מלאי פלגים המכוסים טחבים ירוקים-זרחניים מופלאים. בסוף היום נקפוץ מהוואנגיל לתצפית על אגם הברבורים, אלפטווטן (Alftavatn), בדרך הצופה אל הרי געש כבויים מרשימים.

יום 10

ביום הארוך של הטיול, נמשיך מהוואנגיל ונחצה את החולות השחורים עד הגיענו לבקתת אמסטרור (Emstrur). מכאן נלך דרך קניונים צרים ומרשימים של נהר המרקורפליוט (Markorfljot) ויובליו, עד שנגיע ליער מיוחד במינו, הגדול באיסלנד, בת’ורסמורק (Thorsmork) – היער של האל תור. ב”ארץ האלים” (Godaland) שבחלק הדרומי של ת’ורסמורק נישן בבקתת באוסאר (basar).

יום 11

מת’ורסמורק נעלה כ-1000 מטר לעבר מעבר פימוורדוהאלס (Fimmvorduhals) בנופים הרריים דרמטיים ביותר. במעבר ההרים עצמו נפגוש את הלבה הטריה, המכוסה חלקית בשלג, של אייפייטליוקול (Ejafjallajokul), הר הגעש מכוסה כיפת הקרח שהתפרץ ב-2010 ועצר טיסות באירופה. המעבר שוכן במקום מרהיב, בין שתי כיפות קרח, וצופה אל הים. מעט אחריו נמצאת הבקתה האחרונה שלנו, בלדווינסקאלי (Baldvinsskali).

יום 12

יום שבו נרד 1000 מטר ממעבר ההרים כמעט אל פני הים. הירידה היא לאורך נהר שבו מפל אחרי מפל שואגים בדרכם למטה אל האוקיאנוס. לבסוף נגיע לסקוגאר (Skogar), שם נופל מפל הענק סקוגאפוס (Skogafoss). מסקוגאר ניסע לעבר הפארק הלאומי סקפטפל (Skaftafell) ונישן במלון לידו.

יום 13

נבקר בלגונת הקרחונים המפורסמת יוקולסארלון (Jokulsarlon) וב”חוף היהלומים” המיוחד שלידה, בו עומדים קרחונים לחוף האוקיאנוס. בהמשך היום נטייל בפארק הלאומי סקאפטפל למפל משושי הבזלת סוורטיפוס (Svartifoss) ולפסגת קריסטינארטינדאר (Kristinartindar) הצופה אל קרחונים. לינה במלון בסקאפטפל.

יום 14

בבוקר נסייר בקרחון סווינאפלסיוקול (Svinafellsjokul) ואפילו נטייל מעט על הקרח, אחר כך ניסע בחזרה לרייקיאוויק ובדרך נבקר בחוף רייניספיארה (Reynisfjara) השחור, בקשת הסלע היפהפיה של דירהולאי (Dyrholaey) ולסיום נרחץ ב”לגונה הסודית” מוזנת המעיין החם שבעיירה פלודיר (Fludir). לינה ברייקיאוויק.

יום 15 - טיסה חזרה ארצה.

נעשה דרכנו עם טיסה חזרה לישראל.

דגשים חשובים:

• עשויים לחול שינויים בגין החלטת השלטונות, תנאי מזג האוויר ו/או החלטת המדריך בשטח.
• במהלך הטרק נלך עם תרמיל יום. הציוד הכבד עובר ממקום למקום בעזרת רכבים.
• במהלך ימי הטרק, תנאי הלינה פשוטים ובסיסיים.
• הטיול מצריך מהמשתתפים כושר הליכה גבוה, הטיול מיועד למיטיבי לכת בלבד.

עלות

€5,270 למשתתף, בקבוצה המונה 14 משתתפים ומעלה (לא כולל כרטיס טיסה).
בקבוצה המונה 12 – 13 משתתפים תוספת של 350 €.
• תוספת ליחיד בחדר (5 לילות בהם ישנים במלונות) – 380 €.
• מינימום 12 משתתפים לקיום הטיול.

המחיר כולל

• תחבורה כמפורט בתוכנית.
• לינה כמפורט בתוכנית.
• כלכלה מלאה בעת לינה בבקתות במהלך הטרק. בשאר הימים ארוחת הצהרים אינה כלולה.
• דמי כניסה לכל האתרים המופיעים.
• רכב להעברת הציוד בימים בהם נדרש.
• טיפים לצוות המקומי.
• מדריך ישראלי.

המחיר אינו כולל

• עלות כרטיס טיסה כ- 1,000 $ (מחיר סופי יקבע בעת הכירטוס).
• שתייה קלה/אלכוהול.
• ארוחות צהריים בימים שאינם בטרק.
• ביטוח  נסיעות לחו”ל אישי ומטען כולל חילוץ.
• הוצאות בעלות אופי אישי.
• כל שירות שלא נכלל בתוכן המפורט ושאינו מוזכר בסעיף “מחיר הטיול כולל”.

תנאי ביטול

שבועיים ראשונים ממועד ההרשמה ובתנאי שביטול העסקה לא חל בתוך 90 ימים לפני מועד הטיול וטרם נרכשו כרטיסי הטיסה – ללא דמי ביטול.
עד לרכישת כרטיסי הטיסה – 200$ בלבד.
מרגע רכישת כרטיס הטיסה ועד ה- 81 יום לפני היציאה – 500€ + ביטול כרטיס הטיסה.
מ- 80 ימים ועד 60 ימים לפני היציאה – 1,000€ + ביטול כרטיס הטיסה.
מ- 59 ימים ועד 40 ימים לפני היציאה – 2,100€ + ביטול כרטיס הטיסה.
מ- 39 ימים ועד 30 ימים לפני היציאה – 3,300€ + ביטול כרטיס הטיסה.
מ- 29 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה – 4,400€ + ביטול כרטיס הטיסה.
מ- 14 ימים לפני היציאה ועד היציאה – מלוא מחיר הטיול.
* דמי הביטול של כרטיסי הטיסה עפ”י תנאי חברת התעופה.

מומלץ לקרוא ולהבין היטב את הנתונים. הרשמה לטיול כמוה כקבלה של כל תנאי הטיול כולל תנאי הביטול.

הרשמה

יש לשלוח אלינו צילום דרכון בתוקף לפחות 6 חודשים קדימה.
1. מקדמה ראשונה – 5,000 ₪ (באמצעות כרטיס האשראי) בעת ההרשמה.
2. מקדמה שניה – 6,000 ₪ – 60 יום לפני היציאה לטיול (באמצעות כרטיס אשראי או העברה בנקאית).
3. תשלום אחרון – 14 יום לפני היציאה לטיול בכרטיס האשראי (עפ”י מספר המשתתפים).

רק לאחר מסירת פרטי האשראי המטייל/ת יחשב כרשום לטיול!

*תשלום כרטיס הטיסה – התשלום יבוצע בכרטיס אשראי.
החיוב יתבצע ע”י סוכנות הנסיעות שבאמצעותה אנו רוכשים את כרטיסי הטיסה אופיר טורס (הינו תשלום נפרד מתשלום הטיול וללא הודעה נוספת מראש).
נרכוש את הכרטיסים ברגע שנגיע למינימום משתתפים על מנת להכריז על הטיול כיוצא.

*ביטוח נסיעות לחו”ל אתגרי כולל חילוץ יש לרכוש מיד עם הכרזת הטיול כיוצא!! (ראו סעיף 7 בהערות חשובות)

הערות חשובות

1. המחיר הוא ליוצאים ושבים יחד בטיסות של הקבוצה.
2. קורונה – בשל עידן אי הוודאות המאפיין את התקופה, יופץ לכל מטייל סעיף/הערה מיוחדת לגבי המשמעויות בתקופה מיוחדת זו. המוטו – “הבלתי ידוע הוא הצפוי”.
3. יתכן שינוי במחיר הטיול עקב עליה במחירי הדלק של הטיסה ומיסי הנמל.
4. סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המארגנים עקב אילוצים שונים.
5. עליכם לבדוק במשרד הבריאות או במרפאות מטיילים מהם החיסונים הדרושים ולהתחסן בהתאם להוראות (האחריות לחיסונים היא של המטייל בלבד ולטיולי רדיוס אין כל אחריות בנושא) .
6. יש לבדוק שהדרכון בתוקף לפחות 6 חודשים קדימה מיום היציאה לטיול ושנותרו בו לפחות 3 עמודים פנויים.
7. מיד לאחר שהטיול מוכרז כיוצא, יש לרכוש ביטוח נסיעות (מטען) אתגרי הכולל חילוץ, שייתן לכם כיסוי גם למקרה של ביטול מסיבות בריאותיות מוצדקת עפ”י  כללי הביטוח.
(אנו עובדים עם גושן סוכנות לביטוח, אתם מוזמנים לפנות אליהם באופן ישיר ולהזדהות כמטיילי רדיוס, תזכו ליחס מועדף ומחיר אטרקטיבי  [email protected] או 050-6060111). בכל מקרה, בעקבות ניסיון מר, לא מומלץ לרכוש ביטוח בביטוח הישיר.
8. יש לשלוח העתק ביטוח לרדיוס . [email protected]

5 / 5. 177