– ההרים הלבנים והכפרים עוטי השחורים –
אפשר לקרוא לטרק הזה “מאגרא רמא לימא תכילתא”, כי יש בו שילוב בלתי אפשרי של הרים דרמטיים מדבריים בשיא פריחתם, קניונים זורמים וחופים מרהיבים ביופים, כולם במרחק נגיעה זה מזה. הדרמה הנופית טומנת בחובה גם דרמה אנושית-תרבותית – חבל ספאקיה שאנו מטיילים בו היה ערש התרבות האירופית, והיום שוכנים בו ישובים שכאילו נגזרו משני חלקים שונים של העולם והודבקו זה לצד זה: מצד אחד כפרים הרריים שגבריהם מזוקנים, עוטי שחורים, חוגרי נשק ומכניסי אורחים (שלחמו ללא פחד בכובש הנאצי כשזה השתלט על ארצם ומצד שני הסתבכו לאורך השנים בנקמות דם ממושכות שרוקנו חלק מהכפרים); ומצד שני כפרי חוף ציוריים, נגישים רק לסירות, שכל שיש לעשות בהם הוא לרחוץ, להתחרדן או לצעוד. ואנחנו נעשה את שלושתם.

תוכנית הטיול

יום 1

ננחת בהרקליון בבוקר. נסיעה מערבה תביא אותנו לחאניה, היפה בערי כרתים. נסייר בסמטאותיה הצרות, בשווקיה הצבעוניים ובנמלה העתיק. אחר הצהריים ניסע לפאלאסארנה, רצועת חוף יפהפיה עם שקיעות בלתי נשכחות בחוף המערבי של האי, ונלון כאן.

יום 2

עם בוקר נצא למסלול רגלי מפלסרנה למפרץ באלוס. זו הליכה מעל הצוקים הנופלים אל היום עד ההדעה למפרץ באלוס, שנראה כמו לגונה טרופית יפהפיה רק בלי דקלי הקוקוס, ומתחרה על תואר “החוף היפה ביוון”. מכאן נצא בנסיעה ארוכה, תחילה בדרך עפר ואחר כך בכבישים, חזרה לאזור חאניה ומשם מעלה-מעלה אל לב ההרים הלבנים, שבין פסגותיהם חבויה הרמה המפתיעה של הכפר אומאלוס, בו נלון ב-3 הלילות הקרובים.

יום 3

מאומאלוס נעלה כ-1000 מטר אל פסגות ההרים הלבנים (לפקה אורי), הקרויים כך על שום סלע הגיר הצחיח ממנו הם בנויים. סוף מאי הוא עונת שיא הפריחה באזור, ומרחבי הסלע השוממים והמאיימים מוצפים בכתמי צבע. נגיע למלינדאו (2133 מטר), פסגת הטיול, ממנה נצפה כמעט כל חציו המערבי של כרתים, מים ועד הר ועד ים. נרד במסלול דרמטי, רובו על קו רכס פנורמי, דרך הפסגות מאוורי ופסארי ובקתת קאלרגי המוקפת צוקים, ונשוב לאומאלוס.

יום 4

היום נעלה שוב קרוב ל-1000 מטר בשביל טוב (ולא מסוכן כלל) העובר במקומות שנראים מרחוק בלתי אפשריים. לבסוף נגיע לגינגליוס, פסגה שממנה תצפית שלא תיאמן על קניון סאמאריה העצום. נרד חזרה בשעות אחה”צ הקסומות ונישן לילה אחרון באומאלוס.

יום 5

על הבוקר נרד בקסילוקסאלה, גרם המדרגות הארוך, אל תוככי הקניון הגדול של אירופה – קניון סאמאריה. נלך לאורך הפלג המפכפך לאורכו ונביט למעלה אל הצוקים הכמעט אנכיים הסוגרים עלינו. נעבור את הכפר הנטוש סמאריה שפונה כשהוקמה שמורת הטבע, נעבור בשערי הברזל – הקטע הצר ביותר בקניון, ונצא אל חוף הים באיה רומלי, כפר שבמשך היום הומה בסירות שמשיטות את המטיילים היורדים בקניון חזרה לציוויליזציה, אך עם רדת הערב משתלטת עליו שלווה עמוקה זרועת כוכבים.

יום 6

זה יום שכולו שיר אהבה לחוף של ספאקיה, אותו מפגש דרמטי ומבודד בין הים הלובי ומורדותיהם של הלפקה אורי. נעבור במרחבים אינסופיים שמעטים פוקדים אותם, כשלמפלט מהשמש ישמשו אותנו חורה פה, צוק פה, וכמובן מימיו הטורקיזיים המזמינים של הים. אנחנו צועדים מזרחה ודרומה לאורך החוף הספאקי דרך הכנסיה העתיקה והנידחת של איוס פאוולוס, דרך הטברנה של חוף מרמרה (“שיש”) הקסום, עם קפיצה קטנה למעלה לביקור בכפר הנידח ליבאניאנה ודרך הישובים הזעירים ליקוס ופיניקס, עד שנגיע לדובדבן שבקצפת – הכפר הלבן לוטרו, היושב צמוד למים במפרץ קטן וחבוי. זה כפר תיירותי, אך מעולם לא נראתה התיירות רגועה כל כך ומנותקת כל כך מתהפוכות העולם וממרוץ החיים. יהיה לנו אחה”צ שיוקדש להתחרדנות ורחצה, כל אחד כאוות נפשו. לינה בלוטרו.

יום 7

עם בוקר נעלה בשביל עתיק ויפה במדרון התלול מלוטרו לאנופולי, אחד הכפרים הגדולים בספאקיה. נמשיך בהליכה מישורית לאראדנה, כפר ציורי על שפת קניון גדול שננטש בגלל נקמת דם שמיררה את חיי תושביו. נרד בקניון אראדנה, שאמנם יבש ברוב חלקיו אבל מרשים לא פחות מקניון סאמאריה ומטויל הרבה פחות. הקניון נפתח אל הים באחת בחוף מרמרה הזכור לטוב. נלך לאורך החוף ללוטרו, נמשיך בקטעים מצוקיים ויפים של קו החוף עד חוף המים המתוקים, שמעיינות מבעבעים בו וגולשים לים, ונמשיך עד לעיירה חורה ספאקיון, בירתו של חבל ספאקיה. ניסע מכאן מזרחה ונישן בכפר הנופש המקסים פלאקיאס.

יום 8

נסיעה קצרה תביא אותנו אל מעל קניון קורטליוטיקו, הקטע הצר ביותר של נהר המגאלופוטמוס. נרד לקניון ונראה את מפליו ובריכותיו, ונמשיך משם בירידה לאורך המגאלופוטמוס דרך גשר מקושת עתיק. לבסוף נגיע לקניון התחתון, שבו נלך ונשחה חליפות במים עד לעוד אחד מהחופים היפים ביוון – חוף פרוולי (“חוף הדקלים”, בו נשפך המגאלופוטמוס לים בנאת מדבר חולית זרועת דקלי בר ואשלים, והכל מוקף מצוקים. נעלה משם לתצפית מדהימה על החוף ועל מנזר פרוולי, ומשם ניסע להרקליון לטיסת לילה הביתה

דגשים:

• עשויים לחול שינויים בגין החלטת השלטונות, תנאי מזג האוויר ו/או החלטת המדריך בשטח.
• המסלול מיועד למיטיבי לכת. כושר הליכה של כ- 7-8 שעות ביום.
• במהלך הטרק נלך עם תרמיל יום, הציוד האישי עובר ממקום למקום על גבי רכב.

עלות

1790 יורו למשתתף, בקבוצה המונה 14 משתתפים ומעלה (לא כולל טיסה).
בקבוצה המונה 13-12 משתתפים, תוספת של 150 יורו למשתתף.
• תוספת ליחיד בחדר – 140 יורו.
• מינימום 12 משתתפים לקיום הטיול.

המחיר כולל:

• תחבורה בהתאם לצורך.
• 2 לילות בבקתת הרים, 2 לילות בגסטאהוז נעים.
• כלכלה מלאה מערב יום ראשון ועד צהרי היום האחרון.
• מדריך ישראלי ומדריך יווני דובר אנגלית.
• קניוניג בקניון אורליאס (מדריכי קניוניג וציוד בהתאם).
• תשר לנותני השירותים המקומיים

המחיר אינו כולל

• ביטוח נסיעות אישי אתגרי כולל חילוץ.
• טיסה ישירה לכרתים – כ- 550$ (נכון ל- דצמבר 2022, מחיר סופי יקבע בעת הכירטוס)..
• שתייה – מים מינרלים/שתיה קלה/אלכוהול.
• תשר למדריך הישראלי כרצונכם…
• כל שירות שלא נכלל בתוכן המפורט ובסעיף “מחיר הטיול כולל”.
• הוצאות בעלות אופי אישי.

תנאי ביטול

שבועיים ממועד ההרשמה ובתנאי שביטול העסקה לא חל בתוך 60 ימים לפני מועד הטיול וטרם נרכשו כרטיסי הטיסה – ללא דמי ביטול.
עד לרכישת/אחרי רכישת כרטיסי הטיסה ועד 81 יום לפני היציאה לטיול –  200€ בלבד.
מרגע רכישת כרטיסי הטיסה ועד 81 ימים לפני היציאה לטיול :  250€ + ביטול כרטיס הטיסה.
החל מ- 80 ימים ועד 51 ימים לפני היציאה לטיול : 350  € + ביטול כרטיס הטיסה.
החל מ- 50 ימים ועד 36 ימים לפני היציאה לטיול : 500  € + ביטול כרטיס הטיסה.
החל מ- 35 ימים ועד 21 ימים לפני היציאה לטיול : 750  € + ביטול כרטיס הטיסה.
החל מ- 20 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה לטיול : 900  € + ביטול כרטיס הטיסה.
החל מ – 14 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא המחיר.
*דמי הביטול של כרטיסי הטיסה עפ”י תנאי חברת התעופה.

מודגש ומובהר בזאת כי כל עוד מספר המשתתפים עומד על 10 בלבד (המס’ המינימאלי להכרזה ויציאת הטיול) , ומרגע שהטיול הוכרז כיוצא, ביטול ע”י מי מהנרשמים ומכל סיבה שהיא, יהי כרוך בתשלום דמי ביטול של 750   בכל מועד, מרגע רכישת כרטיסי הטיסה (כדי למנוע ביטול הטיול כולו).

מומלץ לקרוא ולהבין היטב את הנתונים. הרשמה לטיול כמוה כקבלה של כל תנאי הטיול כולל תנאי הביטול.

*דמי הביטול של כרטיסי הטיסה עפ”י תנאי חברת התעופה.

*אלה דמי הביטול בכל מקרה, גם במקרה שלדעתכם הביטול מוצדק (סיבות רפואיות / קורונה וכו’). דווקא בעתות אלה, אין לנו אפשרות לספוג ביטולים ואין לנו אפשרות לבטל/לקצץ בשכרו של המדריך.
אנו מצדנו נעשה כל מאמץ לאתר מטייל חלופי, במידה וימצא לא יגבו דמי ביטול.

** ביטול הטיול מטעם טיולי רדיוס, מכל סיבה שהיא, לא יגרור חיוב.

הודעת ביטול השתתפות בטיול מצד המטייל תעשה בהודעה בכתב/במייל שתתקבל בחברת “טיולי רדיוס” בשעות וימי העבודה המקובלים – ימים א’- ה’, שאינם חג או ערב חג בארץ או בחו”ל, בשעות העבודה המקובלות, בין השעות 9:00 – 17:00, ולאחר קבלת אישור לכך.

תנאי תשלום

1. מקדמה ראשונה – 2,500 ₪ (בעת ההרשמה).
2. יתרת התשלום– 14 יום לפני היציאה לטיול, בכרטיס אשראי (עפ”י מספר המשתתפים).
רק לאחר קבלת המקדמות המטייל/ת יחשב כרשום לטיול!

*תשלום כרטיס הטיסה – התשלום יבוצע בכרטיס אשראי ב- תשלום אחד ללא ריבית והצמדה.
החיוב יתבצע ע”י סוכנות הנסיעות שבאמצעותה אנו רוכשים את כרטיסי הטיסה אופיר טורס (הינו תשלום נפרד מתשלום הטיול וללא הודעה נוספת מראש).
נרכוש את הכרטיסים ברגע שנגיע למינימום משתתפים על מנת להכריז על הטיול כיוצא

*ביטוח נסיעות לחו”ל אתגרי כולל חילוץ יש לרכוש מיד עם הכרזת הטיול כיוצא!! (ראו סעיף 7 בהערות חשובות)

הערות חשובות

1. המחיר הוא ליוצאים ושבים יחד בטיסות של הקבוצה.
2. קורונה – בשל עידן אי הוודאות המאפיין את התקופה, יופץ לכל מטייל סעיף/הערה מיוחדת לגבי המשמעויות בתקופה מיוחדת זו. המוטו – “הבלתי צפוי הוא הצפוי”.
3. יתכן שינוי במחיר הטיול עקב עליה במחירי הדלק של הטיסה ומיסי הנמל.
4. סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המארגנים עקב אילוצים שונים.
5. עליכם לבדוק במשרד הבריאות או במרפאות מטיילים מהם החיסונים הדרושים ולהתחסן בהתאם להוראות (האחריות לחיסונים היא של המטייל בלבד ולטיולי רדיוס אין כל אחריות בנושא).
6. יש לבדוק שהדרכון בתוקף לפחות 6 חודשים קדימה מיום היציאה לטיול ושנותרו בו לפחות 3 עמודים פנויים.
7. במדינות בעלות מאפיינים של עולם שלישי, אנחנו עושים הכל על מנת שתקבלו את השירותים הטובים ביותר, אך למרות זאת ייתכנו בעיות לא צפויות. (לדוגמא: שביתות לא צפויות, חסימת כבישים, מפולות בדרך, שינוי של מועדי אירועים וכו’). על הנוסעת לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות מסוג זה. אנו נדאג לעשות כמיטב יכולתנו על מנת שאירועים אלו לא יפגעו במהלך הטיול. כמו כן יש לקחת בחשבון ששירותי הבריאות לא תמיד ברמה לה אנו רגילים בארץ.
8. מיד לאחר שהטיול מוכרז כיוצא, יש לרכוש ביטוח נסיעות (מטען) אתגרי הכולל חילוץ, שייתן לכם כיסוי גם למקרה של ביטול מסיבות בריאותיות מוצדקת וגם לתאונות דרכים, עפ”י כללי הביטוח.
9. יש לשלוח העתק ביטוח לרדיוס [email protected] .

ציוד

רשימה מסודרת תשלח לנרשמים

5 / 5. 134