טיול באזור הררי ומרוחק בעל הנופים הפראיים ביותר במערב הבלקן.
מעיינות בצבעי כחול-טורקיז בוהקים, עמקים ירוקים, פריחות בשלל צבעים, יערות צפופים ושבילים צרים ולא מטוילים – אזור שטרם נחשף להמונים. כפרים נידחים המשמרים את המסורת ואת התרבות המקומית. מארחים מסבירי פנים, העושים זאת מתוקף אמונתם ואורח חייהם, אנשים אוהבי חיים שסוחפים גם אותנו המטיילים לחבק, לאמץ ולאהוב את אורח החיים שלהם.
טיול מפתיע שלא תרצו שיגיע לסיומו.

תוכנית הטיול

יום 1 – ברוכים הבאים לאלבניה (הגעה בטיסה ישירה לטיבאת)

טיסה בשעה 11:50 בבוקר מנתב”ג, נחיתה בטיבאת (מונטנגרו) בשעה 13:50, נסיעה לאלבניה לכפר לפוש (כ – 3 וחצי שעות), בהתאם לשעה הזו אולי נספיק ללכת מעט בסביבת הכפר לקראת השקיעה, תלוי בשעת ההגעה לכפר, ארוחת ערב ולינה בכפר לפוש.

יום 2 - מזגזגים בין הגבולות – מלפוש לוסאנייה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל עבר ההרים לאחד המסלולים היפים ביותר ברכס, בשעת בוקר מאוחרת נגיע לקו הרכס בגובה של כמעט 2,000 מטר מעל פני הים מכאן הנוף עוצר נשימה, מבלי לשם לב נחצה את הגבול בין אלבניה למונטננגרו בפעם הראשונה, נתחיל בירידה אל הפסקת צהריים וקפה בטבע המרשים, בשעת צהריים מאוחרת נגיע לואסנייה לארוחת ערב ולינה.
שריפת קלוריות: 13 ק”מ
טיפוס מצטבר: 820 מ’ , ירידה מצטברת: 960 מ’

יום 3 - מעבר ההרים - מוסאנייה לטאטי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בהליכה לעבר מעבר ההרים פייה (Peja), שם נחשף לנופים הדרמטיים של האלפים הדינריים במלוא הדרם, בדרך נחצה דרך האגם הנעלם ונחצה את הגבול בין אלבניה ומונטנגרו בלי חותמת (בשטח יש רק אבן גבול בלבד ואין חיילים). בהמשך המסלול טיפוס ביער העבות לעבר מעבר ההרים וממנו תצפית מרהיבה על עמק טאטי, ירידה תלולה ולאחריה הליכה למקום הלינה, לארוחת ערב ולינה.
שריפת קלוריות: 21 ק”מ
טיפוס מצטבר: 900 מ’ , ירידה מצטברת: 1,300 מ’

יום 4 - עמק טאטי

נשכים קום, נצא בהליכה אל עבר מגדל נקמת הדם האחרון שנותר עומד, בדרך נחלוף על פני הכנסייה הקתולית המקומית, בהמשך נבקר במפל יפה ובקניון צר במיוחד של מים צלולים, בשעת צהריים נגיע לכפר דרליסה, ומכן נמשיך לעבר בריכת העין הכחולה, לאחר מכן נשוב לדרליסה ורכב יסיע אותנו בחזרה לארוחת ערב ולינה בכפר טאטי.
שריפת קלוריות: 15 ק”מ
בחלק הראשון של היום אנחנו במגמת ירידה עד הצהריים, בצהריים יש הליכה הלוך חזור אל העין הכחולה, ההליכה אל העין הכחולה כרוכה בעלייה וירידה של כ – 150 מטר.

יום 5 - מעבר ההרים - מטאטי לולבונה

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מהעמק של טאטי, נתחיל בטיפוס אל מעבר ההרים ולבונה (Valbona Pass – 1808M). לפתע תתגלה לעינינו תצפית יפה לעבר שני העמקים שמלווים אותנו לאורך הטיול (Thethi – Valbona), מהפס נרד בדרך עקלקלה בחזרה אל היערות שעוטפים אותנו מסביב, בדרך מצפה לנו הפתעה נעימה. המשך הליכה לכפר וולבונה (Valbona), ארוחת ערב ולינה בגסטהאוס מקומי.
שריפת קלוריות: 16 ק”מ
טיפוס מצטבר: 950 מ’ , ירידה מצטברת: 730 מ’

יום 6 - לאלפים של דוברדול

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך בצעידה במסלול שלנו – Via Dinarica נצא להליכה לאורכו של הגבול עם מונטנגרו, כאן נעלה על שביל שהולך לאורכו של הגבול (אין גדר) שמופיע בצורת אבני גבול, אין חיילים או משטרה כלשהי שמונעת מעבר בין המדינות. לקראת צהריים נחשף לנופים הנפלאים של פסגת משולש הגבולות שמפרידה בין אלבניה, מונטנגרו וקוסובו. למרגלותיה שוכן הכפר דוברדול כאן נעצור ללינה וארוחת ערב בתנאים מאוד בסיסיים אבל החוויה עוצמתית ושווה את התנאים, זהו הכפר האלבני הצפוני ביותר באזור, לכאן עולים רועי הצאן בחודשי הקיץ. נתארח בבתי הקיץ של רועי הצאן. לינה וארוחת ערב במקום.
שריפת קלוריות: 16 ק”מ
טיפוס מצטבר: 990 מ’, ירידה מצטברת: 440 מ’.

  • זהו לילה בו תנאי הלינה אינם נוחים ויש להיות מוכנים לכך, מדובר בלינה משותפת בבקתה פשוטה במיוחד, אך עם כל הנאמר זוהי חוויה בלתי נשכחת.

יום 7 - בין הגבולות

נתעורר בכפר הקיץ דוברדול שנמצא באחד האזורים הנידחים ביותר באלבניה ובמזרח אירופה בפרט, לאחר ארוחת הבוקר נעלה אל קו הרכס ממנו נפרס נוף מרהיב, נרד למונטנגרו ונחזור לקו העצים נסיים את הטיול ברכב שיסיע אותנו למלון בפלאב, מקלחת וארוחת ערב מסכמת במלון.

יום 8 - נסיעה לשדה התעופה בטיבאת וחזרה לתל אביב

נסיעה מפלאב לטיבאת – המראה בשעה 14:55 ונחיתה בישראל בשעה 18:35.

דגשים חשובים:

• עשויים לחול שינויים במסלול כתוצאה ממזג אוויר, הוראת השלטונות ו/או החלטת המדריכים האלבני/הישראלי.
• המסלול מיועד למיטיבי לכת בלבד!
• במהלך הטרק נלך עם תרמיל יום. הציוד הכבד עובר ממקום למקום באמצעות פרדות או רכבים.
• במהלך הטרק נלון בכפרים/בקתות. בכפרים אנחנו מתארחים בבתים של המקומיים. ב – 3 לילות נלון בחדרים של מקסימום 4 אנשים בחדר, ב – 2 לילות ייתכן ונלון בחדרים של עד 6-7 אנשים בחדר, המקלחת והשירותים משותפים.
• בלילה שישנים בכפר דוברדול תנאי הלינה ירודים במיוחד ויש להיות מוכנים לכך, ייתכן ונלון בשני מקומות אירוח נפרדים, מדובר בחוויה יוצאת דופן, ישנים עד 8 אנשים בחדר/בקתה/מבנה. השירותים והמקלחות יהיו בחוץ במבנה נפרד. אנחנו מקבלים מצעים ומגבות בכל מקומות הלינה ללא יוצא דופן.

עלות

1,730€ למטייל.ת (לא כולל כרטיס טיסה).
• תוספת ליחיד בחדר (לילה אחד בלבד) – 150$
• מינימום 10 משתתפים לקיום הטיול.

מחיר הטיול כולל

• תחבורה כמפורט בתוכנית ובהתאם לגודל הקבוצה.
• לינות כמפורט (לילה אחד במלון, 5 לילות בבתי הארחה, לילה אחד בבקתה פשוטה).
• כלכלה מלאה (מערב היום הראשון ועד לבוקר היום האחרון כולל).
• כניסה לאתרים המופיעים בתכנית.
• מדריך מקומי דובר אנגלית.
• מדריך ישראלי.
• תשר לנותני השירותים המקומיים.

מחיר הטיול אינו כולל

• כרטיס טיסה – כ- 700$ (נכון למאי 2024, המחיר הסופי נקבע בעת הכרטוס).
• לא כולל שתייה קלה/שתיה חריפה/מים מינרלים.
• ביטוח נסיעות אישי לחו”ל אתגרי כולל חילוץ ומטען.
• כל שירות שלא נכלל בתוכן המפורט ובסעיף “מחיר הטיול כולל”.

תנאי ביטול

שבועיים ראשונים ממועד ההרשמה ובתנאי שביטול העסקה לא חל בתוך 60 ימים לפני מועד הטיול ובתנאי שטרם נרכש כרטיס הטיסה – ללא דמי ביטול.
עד לרכישת כרטיסי הטיסה – 250€ בלבד.
מרגע רכישת כרטיסי הטיסה ועד 81 ימים לפני היציאה לטיול: 350€ + ביטול כ. הטיסה.
מ- 80 יום ועד 51 יום לפני היציאה – 40% מעלות הטיול + דמי ביטול כ. הטיסה.
מ- 50 יום ועד 31 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול + דמי ביטול כ. הטיסה.
מ- 30 יום ועד 15 יום לפני היציאה – 80% מעלות הטיול + דמי ביטול כ. הטיסה.
מ- 14 יום ועד מועד היציאה – מלוא מחיר הטיול + דמי ביטול כ. הטיסה.
*דמי הביטול של כרטיסי הטיסה עפ”י תנאי חברת התעופה.

מודגש ומובהר בזאת כי כל עוד מספר המשתתפים עומד על 11 בלבד (המס’ המינימאלי להכרזה ויציאת הטיול) , ומרגע שהטיול הוכרז כיוצא, ביטול ע”י מי מהנרשמים ומכל סיבה שהיא, יהי כרוך בתשלום דמי ביטול של 750 € בכל מועד, מרגע רכישת כרטיסי הטיסה (כדי למנוע ביטול הטיול כולו).

מומלץ לקרוא ולהבין היטב את הנתונים. הרשמה לטיול כמוה כקבלה של כל תנאי הטיול כולל תנאי הביטול.

תנאי תשלום

1. מקדמה – 3,500 ₪ (בעת ההרשמה).
2. יתרת התשלום – 14 ימים לפני היציאה לטיול באמצעות כרטיס אשראי (עפ”י מספר המשתתפים).

ההרשמה לטיול תכנס לתוקף רק לאחר מסירת פרטי אשראי!

*תשלום כרטיס הטיסה – התשלום יבוצע בכרטיס אשראי בתשלום אחד. החיוב יתבצע ע”י סוכנות הנסיעות אתה אנו עובדים (הינו תשלום נפרד מתשלום הטיול וללא הודעה נוספת מראש).
נרכוש את הכרטיסים ברגע שנגיע למינימום משתתפים על מנת להכריז על הטיול כיוצא

*ביטוח נסיעות לחו”ל אתגרי כולל חילוץ יש לרכוש מיד עם הכרזת הטיול כיוצא!! (ראו סעיף 7 בהערות חשובות)

הערות חשובות

1. המחיר הוא ליוצאים ושבים יחד בטיסות של הקבוצה.
2. יתכן שינוי במחיר הטיול עקב עליה במחירי הדלק של הטיסה ומיסי הנמל.
3. סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ”י החלטת המארגנים עקב אילוצים שונים.
4. עליכם לבדוק במשרד הבריאות או במרפאות מטיילים מהם החיסונים הדרושים ולהתחסן בהתאם להוראות (האחריות לחיסונים היא של המטייל בלבד ולטיולי רדיוס אין כל אחריות בנושא).
5. יש לבדוק שהדרכון בתוקף לפחות 6 חודשים קדימה מיום היציאה לטיול ושנותרו בו לפחות 3 עמודים פנויים.
6. במדינות בעלות מאפיינים של עולם שלישי, אנחנו עושים הכל על מנת שתקבלו את השירותים הטובים ביותר, אך למרות זאת ייתכנו בעיות לא צפויות. (לדוגמא: שביתות לא צפויות, חסימת כבישים, מפולות בדרך, שינוי של מועדי אירועים וכו’). על הנוסעת לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות מסוג זה. אנו נדאג לעשות כמיטב יכולתנו על מנת שאירועים אלו לא יפגעו במהלך הטיול. כמו כן יש לקחת בחשבון ששירותי הבריאות לא תמיד ברמה לה אנו רגילים בארץ.
7. מיד לאחר שהטיול מוכרז כיוצא, יש לרכוש ביטוח נסיעות (מטען) אתגרי הכולל חילוץ, שייתן לכם כיסוי גם למקרה של ביטול מסיבות בריאותיות מוצדקת וגם לתאונות דרכים, עפ”י כללי הביטוח.
(*המלצה – אנו עובדים עם גושן סוכנות לביטוח, אתם מוזמנים לפנות אליהם באופן ישיר ולהזדהות כמטיילי רדיוס, תזכו ליחס מועדף ומחיר אטרקטיבי [email protected]או 050-6060111).
8. יש לשלוח העתק ביטוח לרדיוס [email protected] .

ציוד

רשימת ציוד תשלח לנרשמים.

5 / 5. 95