מונגוליה – טרק לימת חופסגול (14 ימים)

מונגוליה המרוחקת ורחבת הידיים התברכה ביופי הפראי ועוצר הנשימה.
נזירים צנועים, נוודים קשוחים וסקרנים, מסבירי פנים יקבלו אותנו אל תרבותם ואורח חייהם המסורתיים והמיוחדים שכמעט ונעלם מן העולם.
ארץ מדברית קשוחה ושונה ממה שאנו מכירים, מדינה מרתקת ומפתיעה.

מדריך הטיול

יפורסם בהמשך

תוכנית הטיול

יום 1-2 – טיסה למונגוליה

טיסה מנתב"ג לאולאן באטאר, בירת מונגוליה ב- 15 ביולי בשעה 12:20 , דרך איסטנבול, נחיתה באולן באטאר ב- 16 ביולי בשעה 10:05 (נתיב הטיסה המדויק נמצא בעמוד מועד הטיול). נצא לביקור במספר אתרים מרכזיים בעיר אולאן באטאר שמהווה את ליבה הפועם של המדינה. ארוחת ערב באחת ממסעדות העיר. לינה במלון 4 כוכבים באולאן באטאר.

יום 3 – טיסה פנימית למורון ותחילת הטרק

בשעת בוקר מוקדמת נטוס מאולאן באטאר צפונה אל העיר מורון, בירת מחוז חופסגול. משם נסע ברכבים אל עבר הכפר חאטגאל היושב בקצה ימת חופסגול, אחד ממקווי המים המתוקים הגדול בעולם. נעצור להתארגנות קצרה בכפר ונמשיך בנסיעה צפונה אל הנקודה שבה נפגוש את הסוסים שילוו אותנו במהלך הטרק. לאחר התארגנות נוספת ורתימת הכבודה על גבי הסוסים, נצא אל יום ההליכה הראשון שלנו, בשעות הערב המוקדמות (בקיץ אור היום נמשך עד סביבות השעה 22:00) נגיע אל המחנה הראשון שלנו. לינה וארוחת ערב באוהלי שדה בשטח.

יום 4 – אל נהר חורידאל הדרומי

את היום נתחיל בטיפוס אל מעבר ההרים אולחון המתנשא לגובה 2,310 מטר. בשיאו של מעבר ההרים נראה אתר קדוש (אשר בו משאירים המקומיים את גולגלות סוסי המרוץ שלהם, כמעשה של כבוד לחיות האהובות עליהם) לאחר שנעצור לתצפית מרהיבה על רכס ההרים המקיף אותנו נרד אל ערוץ נהר העז, נצעד לאורכו ומידי פעם נחצה אותו. לאחר ארוחת הצהריים במפגש של שני נהרות גדולים, נמשיך בהליכה בערוץ יבש של חלוקי אבנים אל המחנה שלנו. לינה וארוחת ערב באוהלי שדה בשטח.

יום 5 – במעבר ההרים של חורידאל

בתחילתו של היום נצעד לאורך נהר חורידאל הדרומי, כאשר משני צידנו מתנשאים הרי הרכס החשופים. בשעות הבוקר המאוחרות נתחיל לטפס אל מעבר חורידאל המתנשא לגובה 2,238 מטר. מכאן הדרך מתעקלת מבעד ליערות מחטניים צפופים וביניהם, מרבדי פרחים בשלל צבעים. עם הגיענו אל ערוץ נהר חורידאל הצפוני נעצור לארוחת צהריים, ומרחק הליכה קצר משם נמצא המחנה שלנו ללילה. לינה וארוחת ערב באוהלי שדה בשטח.

יום 6 – ציוויליזציה זוטא

היום נצא ליום המאתגר ביותר שהיה עד כה בטרק, בשעת בוקר מוקדמת נחצה מספר פעמים את ערוץ הנהר הזורם. נעזוב את ערוץ הנחל ונטפס בצורה מתונה על הרכס. כאן אורבים לנו שטחי הצפה נרחבים שיאלצו אותנו לדשדש בביצות הרחבות המציפות את אדמת היער. לאחר ארוחת הצהריים נצא על דרך רחבה לאורך משטחי פרחים ססגוניים אל המקום בו נפגוש את הרכבים אשר יקפיצו אותנו אל הכפר רינצ'ילומב כאן נזכה למקלחת חמה בבית ההארחה.הלינה תהיה על מיטות קומותים באולמות שינה או באוהלינו, בחצר בית ההארחה.

יום 7 – עם נוודי הערבות

היום נהנה מבוקר איטי, נתעורר לנו לאט ונתארגן להמשך המסע. לאחר הארוחה נלך לבקר משפחת נוודים הנוטה את אוהליה ליד נחל קטן לא רחוק מהכפר בו לנו. נלמד על אורח חייהם, ומסורות הנוודים אשר כמעט ולא השתנו מאז התווה ג'ינגיס חאן בספר החוקים שלו. נבלה עם המשפחה את שעות אחר הצהריים. בערב נלון באוהלי השדה שלנו אותם נקים לצד אוהלי המשפחה.

יום 8 – אל נחל אול

לאחר ארוחת הבוקר נפרד לשלום ממשפחת הנוודים. נעזוב את עמק דארחאד, נטפס אל רכס חורידאל סארידאג. לאחר העלייה אל מעבר הרים קטן, נרד אל ערוץ הנהר ארסאין, אחד הערוצים הגדולים ברכס. נעלה במעלה הערוץ היבש עד למקום המפגש עם נחל אול. לינה וארוחת ערב באוהלי שדה בשטח.

יום 9 – מעבר ההרים ג'ינליג

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את ערוץ הנחל ונתחיל לטפס אל מעבר ההרים ג'ינגליג, כאשר שוב אנו חוצים שטחי ביצה מוצפים. עם הגיענו אל מעבר ההרים הנישא לגובה של 1,929 מטר, נזכה להצצה חטופה בימת חופסגול, לפני שזו נעלמת מעבר למעבה היער. נמשיך בהליכה ונעצור ליד ערוץ הנחל. לינה וארחת ערב באוהלי שדה בשטח.

יום 10 – ימת חופסגול

תחילתו של היום בהליכה במעבה היער, לאורך ערוץ מים צלול מוקף שיחים עבותים. לאחר מספר חציות של הנחל הקטן, נגיע אל מורדות הרכס, שם נתחיל לראות את בתי החורף של הנוודים, אליהם הם עוברים בסוף הקיץ. נמשיך ונגיע לחופיה של ימת חופסגול המאופיינית במרבדי עשב רחבים ובתוכם צצים פרחים בשלל צבעים. נעצור לארוחת הצהריים ליד הימה ונמשיך לצעוד לאורך חופה אל בריכות המים השחורים. לינה וארחת ערב באוהלי שדה בשטח.

יום 11 – יום אחרון לטרק

את סוף הטרק נבלה בהליכה לאורך חופי הימה. ההליכה בעיקרה מישורית, דרך שטחי המרעה האינסופיים בהם רועים עדרי היאקים והסוסים. בשעת צהריים מאוחרת נפגוש את הגיפים, נפרד לשלום מהצוות שליווה אותנו במהלך ימי הטרק, נסע אל העיר מורון. כאן נלון במלון מקומי פשוט ונחגוג את סיומו של הטרק.

יום 12 – פארק הסלעים

נטוס בחזרה ממורון לאולאן באטאר הבירה, נסע אל הפארק הלאומי טרלז', הנמצא כשעתיים נסיעה מחוץ לעיר. את ליבו של הפארק חוצה נהר טרלז'. לאחר התארגנות במחנה הגרים (גר= אהל הלבד המסורתי של נוודי מונגוליה), וככל שהזמן יתיר לנו נצא לטיול הליכה בסביבות הפארק. לינה וארוחת ערב במחנה הגרים.

יום 13 – המפגש עם ג'ינגיס חאן

לאחר ארוחת הבוקר נצא בהליכה אל עבר סלע הצב. המקום מהווה למונגולים סמל לאריכות ימים ולחוכמת חיים. משם נמשיך בהליכה למקדש אריאבאל, נשוב לארוחת צהריים במחנה ומכאן נסע אל הפסל העצום , 40 מטר גובהו, של ג'ינגיס חאן. לעת ערב נשוב אל אולאן באטר וכאן נחגוג את סיומו של הטיול שלנו באחת ממסעדות העיר. לינה במלון 4 כוכבים.

יום 14 – החזרה הביתה

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון ונסע לשדה התעופה.

דגשים

– עשויים לחול שינויים במסלול כתוצאה ממזג אוויר, הוראת שלטונות ו/או החלטת המדריך.
– מדובר בטרק למיטיבי לכת, נגיע לגבהים של עד 2,800 מ'.
– במהלך הטרק נלך עם תרמיל יום בלבד, הציוד הכבד עובר ממקום למקום על גבי סוסים/רכב.
– במהלך הטרק נלון באוהלי שדה, נתארח בגרים של המקומיים ובתי מלון. הלינה בגרים הינה משותפת  לכ-66 מטיילים ואף יותר.

* המחיר הסופי של הטיול יקבע בהתאם למועדי הטיסות. אם מועד הטיסה בחזור יחייב אותנו ליום נוסף באולאן באטאר תחול התייקרות בהתאם.

מועד

מועד הטיול

יפורסם בהמשך

עונה מתאימה

הטיול מתקיים בחודשים יולי-אוגוסט.

עלות

עלות הטיול

3,740$ למשתתף בקבוצה של 11-13 משתתפים + כרטיסי טיסה.
3,450$ למשתתף בקבוצה של 14-16 משתתפים + כרטיסי טיסה.
*תוספת לחדר יחיד במלון באולאן באטאר – 360$.
*עלות טיסת פנים – 155$.

המחיר כולל

• כלכלה מלאה החל מערב היום הראשון ועד לבוקר היום האחרון.
• תחבורה עפ"י הצורך
• העברת תרמילים ממקום למקום
• לינות כמפורט.
• מדריך ישראלי.
• מדריך מקומי דובר אנגלית.
• ציוד גלישה.
• תשר לנותני שרות מקומיים.
• ביטוח אחריות מקצועית וצד ג' מטעם טיולי רדיוס.

המחיר אינו כולל

• ביטוח נסיעות אישי אתגרי כולל חילוץ.
• טיפ 6$ ליום למקומיים
• טיסות.
• שתיה, שתיה קלה/אלכוהול.
• כל שירות שלא נכלל בתוכן המפורט וב"מחיר כולל".
• הוצאות בעלות אופי אישי.
• תשר למדריך הישראלי כרצונכם..

תנאי ביטול

מרגע רכישת כרטיסי הטיסה – 250 $ + דמי ביטול כרטיס הטיסה.
מ- 80 יום ועד 50 יום לפני היציאה – 40% מעלות הטיול + דמי ביטול כרטיס הטיסה.
מ- 50 יום ועד 30 יום לפני היציאה – 60% מעלות הטיול + דמי ביטול כרטיס הטיסה.
מ- 30 יום ועד 15 יום לפני היציאה – 80% מעלות הטיול + דמי ביטול כרטיס הטיסה.
מ- 15 יום ועד מועד היציאה – מלוא מחיר הטיול + כרטיס הטיסה.
*דמי הביטול של כרטיסי הטיסה עפ"י תנאי חברת התעופה.

הרשמה

הרשמה ותנאי תשלום

יש לשלוח אלינו:
1. צילום דרכון.
2. מקדמה ראשונה – 3,500 ₪ (בעת ההרשמה).
3. מקדמה שניה – 3,500 ₪ 60 יום לפני היציאה לטיול.
ניתן לשלם בכרטיס אשראי, צ'קים או העברה בנקאית (פרטים בטופס ההרשמה)
רק לאחר קבלת המקדמות המטייל/ת יחשב כרשום לטיול!

4. יתרת התשלום– שבועיים לפני היציאה לטיול באמצעות כרטיס אשראי (עפ"י מספר המשתתפים).

*תשלום כרטיס הטיסה – התשלום יבוצע בכרטיס אשראי ב- 3 תשלומים ללא ריבית והצמדה.
החיוב יתבצע ע"י סוכנות הנסיעות שבאמצעותה אנו רוכשים את כרטיסי הטיסה אשת טורס ביזנס (הינו תשלום נפרד מתשלום הטיול וללא הודעה נוספת מראש).
נרכוש את הכרטיסים ברגע שנגיע למינימום משתתפים על מנת להכריז על הטיול כיוצא

*ביטוח נסיעות לחו"ל אתגרי כולל חילוץ יש לרכוש מיד עם הכרזת הטיול כיוצא!! (ראו סעיף 7 בהערות חשובות)

הערות חשובות

הערות

1. המחיר הוא ליוצאים ושבים יחד בטיסות של הקבוצה.
2. יתכן שינוי במחיר הטיול עקב עליה במחירי הדלק של הטיסה ומיסי הנמל.
3. סדר ותוכן הטיול עשוי להשתנות עפ"י החלטת המארגנים עקב אילוצים שונים.
4. עליכם לבדוק במשרד הבריאות או במרפאות מטיילים מהם החיסונים הדרושים ולהתחסן בהתאם להוראות (האחריות לחיסונים היא של המטייל בלבד ולטיולי רדיוס אין כל אחריות בנושא).
5. יש לבדוק שהדרכון בתוקף לפחות 6 חודשים קדימה מיום היציאה לטיול ושנותרו בו לפחות 3 עמודים פנויים.
6. במדינות בעלות מאפיינים של עולם שלישי, אנחנו עושים הכל על מנת שתקבלו את השירותים הטובים ביותר, אך למרות זאת ייתכנו בעיות לא צפויות. (לדוגמא: שביתות לא צפויות, חסימת כבישים, מפולות בדרך, שינוי של מועדי אירועים וכו'). על הנוסעת לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות מסוג זה. אנו נדאג לעשות כמיטב יכולתנו על מנת שאירועים אלו לא יפגעו במהלך הטיול. כמו כן יש לקחת בחשבון ששירותי הבריאות לא תמיד ברמה לה אנו רגילים בארץ.
7. מיד לאחר שהטיול מוכרז כיוצא, יש לרכוש ביטוח נסיעות (מטען) אתגרי הכולל חילוץ, שייתן לכם כיסוי גם למקרה של ביטול מסיבות בריאותיות מוצדקת וגם לתאונות דרכים, עפ"י כללי הביטוח.
(*המלצה – אנו עובדים עם גושן סוכנות לביטוח, אתם מוזמנים לפנות אליהם באופן ישיר ולהזדהות כמטיילי רדיוס, תזכו ליחס מועדף ומחיר אטרקטיבי  [email protected]או 050-6060111).
8. יש לשלוח העתק ביטוח לרדיוס [email protected] .

ציוד

ישלח למטיילים