נחלים עזגד-אשלים – דרום מדבר יהודה

אלו שני נחלים מדהימים ביופיים הנמצאים בדרום מדבר יהודה, כאשר נתחיל את המסלול בעלייה בערוץ היפיפה של נחל עזגד, בדרך נצפה במספר מפלונים וגם נעקוף מפל מרהיב בגובה של 20 מטרים.

נחל אשלים עשיר באטרקציות, כולל מפל אדיר ומרהיב בגובה של 60 מטרים, צמחיה נדירה ומדהימה, שורה של גבים רציפה, כך שנוצרת תמונה ייחודית ונדירה ביופייה. כמו כן, חציית הגבים לאחר שיטפון מוסיפה לחוויה ומאדירה את עצמת הטיול.

חשוב לציין כי מדובר במסלול אתגרי למיטיבי לכת שמוגדר בדרגת קושי גבוהה יחסית וכי, המסלול אינו כולל גלישות סנפלינג אך, בחלק מהמפלונים אנו ניעזר בחבל לצורך המעבר בהם.

הציוד הנדרש כולל פריטים קלים להשגה ונוחים כגון תרמיל, מזון (ערכות תה או קפה) ומים, כיסוי ראש, ביגוד להחלפה, נעלי הליכה (סנדלים אינם מותרים לטיול זה) וציוד נוסף על פי בחירת המטייל.

תוכנית הטיול

תוכנית הטיול

נפגשים בכניסה למפעלי ים המלח בשעה 07:00. הקפצת המטיילים לתחילת המסלול. נעלה בערוץ היפה של נחל עזגד, בדרכנו נתמודד עם מספר מפלונים וגם עיקוף של מפל יפה בגובה 20 מ'. נגיע אל תצפית יפה על המפל האדיר של צאלים. ירידה הרפתקנית ותלולה לערוץ הנחל. מרחק הליכה קצר ואנחנו נכנסים אל מעוק הנחל, כאן התפתחו להם שורה של גבי שחיקה יפים וסימטריים, כשאלה מלאים במים החוויה מעצימה. בחלק מהמפלונים נעזר בחבל.

דגשים

• נפגשים בכניסה למפעלי ים המלח בשעה 07:00.
• המסלול מתאים למיטיבי לכת. ללא גלישות סנפלינג.
• שעת סיום משוערת – 16:00.
• הגעה עצמית.

דרגת קושי

הליכה – 4, מסלול ארוך למעלה מ- 12 ק"מ.
אופי המסלול – 3, הליכת נחל, בולדרים, גבי מים.
5 = קשה מאוד, 1 = קל מאוד.

מועד

מועד הטיול

יפורסם בהמשך

עונה מתאימה

הטיול מתקיים בחודשים ינואר – אפריל.

עלות

עלות הטיול

150 ₪ לחבר חוג רדיוס (מינימום 12 משתתפים).
180 ₪ – למטייל "חדש"/מתחיל/ילד מתחת לגיל 12.

עלות נוספת

שומר רכבים – 450 ₪, מתחלק על פני כל המטיילים.

תנאי ביטול

96 שעות לפני היציאה – 70 ₪.
72 שעות לפני היציאה – 100 ₪.
48 שעות לפני היציאה – מלוא התשלום.

ציוד

ציוד נדרש

3 ליטר מים (ביום חם – 4 ל'), כיסוי ראש, נעלי הליכה טובות (לא תותר הליכה בסנדלים משום סוג שהוא), כלכלה ליום. ביגוד להחלפה ברכב.


Zoom

טיול לנחל עמוס ותקוע