טיול בנחל אוג לכל המשפחה (צפון מדבר יהודה)

נחל בצפון מדבר יהודה היורד מאזור מעלה האדומים ונשפך סמוך לקיבוץ אלמוג. אנחנו נטייל בחלקו התחתון של הנחל הנקרא גם – ואדי דבר.
נחל אוג הוא אחד מהנחלים הגדולים ביותר באזור של צפון מדבר יהודה והוא גם הצפוני ביותר שנשפך לים המלח. נחל אוג מנקז את המדרונות המזרחיים של ירושלים בגובה של 800 מטרים ויורד בצורה תלולה עד לים המלח, בגובה של 400 מטרים מתחת לפני הים. לכן, הפרש הגבהים והזרימה החזקה של הנחל יצרו קניונים צרים ועמוקים, שלל מדרגות סלע ומפלים בחלקים שונים של הנחל.

אנו נטייל בחלקו התחתון של נחל אוג, נעשה מסלול קצר בקניון צר ויפיפה, נעבור את מדרגות הסלע ושני המפלים בירידה באמצעות טכניקת גלישת צוקים (סנפלינג), זאת בליווי והדרכה של מדריכים מקצועיים ומנוסים. חשוב לציין, כי אמנם מדובר במסלול אתגרי למיטבי לכת אך, הוא מתאים גם לגולשים מתחילים. בנוסף, חשוב לדעת כי את המפלים האלו ניתן לעקוף בצורה מאובטחת באמצעות יתדות.

כמו כן, בעונת החורף עשויות להיווצר בריכות מים (גבים) רדודות לכן, תיתכן הירטבות קלה.
בזמן הגלישות ישנן המתנות לכן, מומלץ להביא ערכות קפה או תה.

תוכנית הטיול

תוכנית הטיול

נפגשים בתחנת הדלק אלמוג בשעה 08:30. מסלול הטיול מתחיל בקיבוץ אלמוג כאן נשאיר את הרכבים ונטפס במסלול העולה לכיוון נבי מוסא – דרב א-רג'ב. בדרך העפר נפנה דרומה עד לכניסה למעוק התחתון של נחל אוג. אחרי הליכה קצרה הנחל מתחתר והופך לקניון צר ויפה, בהמשך נפגוש 2 מפלים אותם ניתן לגלוש או לעקוף באמצעות יתדות שהותקנו במקום, גובה המפלים 10-12 מ'. הליכה קצרה נוספת ואנחנו במכוניות.
הטיול מתאים לילדים בני 5 ומעלה, ההתנסות בסנפלינג החל מבני 7+.

דגשים

• מסלול אתגרי למיטיבי לכת, המסלול מתאים במיוחד לגולשים מתחילים.
• שעת סיום משוערת – 15:00 – 16:00.
• הגעה עצמית.

דרגת קושי

הליכה – 2 (הליכתת ואדי קלה).
אורך מסלול – 2 (כ- 4 ק"מ).
גלישות – 2 (מתאים מאד למתחילים).
5 = קשה מאוד, 1 = קל מאוד.

מועד

מועד הטיול

25 באפריל (חוה"מ פסח) 2019.

עונה מתאימה

הטיול מתקיים בחודשים ספטמבר – מאי.

עלות

עלות הטיול

160 ש"ח למשתתף (ילד ומבוגר כאחד).
הטיול מתאים לילדים מגיל 5 ומעלה המתורגלים בהליכה בטבע.
*התנסות בסנפלינג לילדים מגיל 7 ומעלה.

תנאי ביטול

96 שעות לפני היציאה – 10 ₪.
72 שעות לפני היציאה – 140 ₪.
48 שעות לפני היציאה – מלוא התשלום.

ציוד

ציוד נדרש

תרמיל גב אישי לכל מטייל, 3 ליטר מים לאדם (*ביום חמסין 4 ליטר מים לאדם), כובע/כיסוי ראש, נעלי הליכה טובות (לא תותר הליכה בסנדלים משום סוג שהוא), כלכלה ליום, כפפות אופנים או עבודה לגלישות (לא חובה).