שני נחלים מדהימים ביופיים הנמצאים בדרום מדבר יהודה. נתחיל את המסלול בעלייה בערוץ היפהפה של נחל עזגד, בדרך נצפה במספר מפלונים וגם נעקוף מפל מרהיב בגובה של 20 מטרים.
נחל אשלים עשיר באטרקציות, כולל מפל אדיר ועוצמתי בגובה של 60 מטרים, צמחיה נדירה ומדהימה, רצף של גבים, כך שנוצרת תמונה ייחודית ונדירה ביופייה. כמו כן, חציית הגבים לאחר שיטפון מוסיפה לחוויה ומאדירה את עצמת הטיול.
בשנת 2020 נפתח נחל אשלים מחדש לטיולים לאחר שעבר טיפול ושיקום שנדרש עקב זיהום ממפעלי רותם. בחורף האחרון שטף הנחל וכל הגבים התמלאו ויצרו בריכות עמוקות ומפנקות.
חשוב לציין כי מדובר במסלול אתגרי למיטיבי לכת המוגדר בדרגת קושי גבוהה יחסית ובחלק מהמפלים ניעזר בחבל לצורך המעבר בהם, אך המסלול אינו כולל גלישות סנפלינג.

תוכנית הטיול

תוכנית הטיול:

נפגשים בכניסה למפעלי ים המלח בשעה 07:30, משם ניסע יחד לתחילת המסלול. נעלה בערוץ היפה של נחל עזגד, בדרכנו נתמודד עם מספר מפלונים וגם עיקוף של מפל יפה בגובה 20 מ’. נגיע אל תצפית יפה על המפל האדיר של אשלים. ירידה הרפתקנית ותלולה לערוץ הנחל. מרחק הליכה קצר ואנחנו נכנסים אל מעוק הנחל, כאן התפתחו להם שורה של גבי שחיקה יפים וסימטריים, כשאלה מלאים במים החוויה מעצימה וכל הגוף והציוד נרטבים. בחלק מהמפלונים נעזר בחבל.

דגשים חשובים:

• נפגשים בכניסה למפעלי ים המלח בשעה 07:30.
• שעת סיום משוערת – 15:00-16:00.
• המסלול מתאים למיטיבי לכת.
• המסלול מחייב כניסה למים עמוקים ודורש ידע טוב בשחייה. קחו בחשבון שכל התיק נרטב.
• הגעה עצמית.

דרגת קושי

הליכה – 4, מסלול ארוך למעלה מ- 12 ק”מ.
אופי המסלול – 3, הליכת נחל, בולדרים, גבי מים.
5 = קשה מאוד, 1 = קל מאוד.

עלות

230 ₪ למשתתף (ללא הסעה).
• לפי מינימום של 12 משתתפים.

תנאי ביטול:

החל מ- 7 ימים ועד 96 שעות לפני היציאה לטיול – 80 ש”ח.
החל מ- 96 שעות ממועד הטיול – מלוא המחיר.

* אלה דמי הביטול בכל מקרה, גם במקרה שלדעתכם הביטול מוצדק (סיבות רפואיות/ קורונה וכו’). דווקא בעתות אלה, אין לנו אפשרות לספוג ביטולים ואין לנו אפשרות לבטל/ לקצץ בשכרו של המדריך.
אנו מצדנו נעשה כל מאמץ לאתר מטייל חלופי, במידה וימצא לא ייגבו דמי ביטול.

** ביטול הטיול מטעם טיולי רדיוס, מכל סיבה שהיא, לא יגרור חיוב.

הודעת ביטול השתתפות בטיול מצד המטייל תעשה בהודעה בכתב/במייל שתתקבל בחברת “טיולי רדיוס” בשעות וימי העבודה המקובלים – ימים א’- ה’, שאינם חג או ערב חג בארץ או בחו”ל, בשעות העבודה המקובלות, בין השעות 9:00 – 17:00, ולאחר קבלת אישור לכך.

ציוד

ציוד נדרש

תרמיל גב עם 3 ליטר מים (ביום חם – 4 ל’), כיסוי ראש, נעלי הליכה טובות (לא תותר הליכה בסנדלים משום סוג שהוא), כלכלה לכל היום, ביגוד להחלפה ברכב.
*כל הציוד נרטב – קחו זאת בחשבון.


Zoom

טיול לנחל עמוס ותקוע

5 / 5. 157