מסלול טיול אתגרי בשמורת טבע מצוק העתקים – נחל דרגה. בטיול הולכים בקניון נחל דרגה, יורדים במפלים תלולים בעזרת חבל (ללא צורך בסנפלינג) וחוצים בשחייה עשרות גבי מים. כל זה לנוכח עולם טבע נדיר ונופים עוצרי נשימה.

** הנחל עבר שיטפון ב – 19.3.2024 **

תוכנית הטיול

נפגש בכניסה לכפר המטיילים מצוקי דרגות, מכאן נלך מערבה על דרך הג’יפים עד לכניסה לנחל דרגה, בשלב מסוים נפרד מדרך הג’יפים ונעבור לדרך הולכי רגל שבמהרה נעשית תלולה כשהיא פוגשת את הקניון האדיר של נחל דרגה, מכאן נוריד קצב ונרד בזהירות אל תחתית הנחל למפגש תקוע-דרגה, זהו, זה המקום מכאן מתחיל הכיף האמיתי, לפנינו כ- 25 מפלים ומכשולים שיאתגרו את הגוף שלנו, בדרך נצלח עשרות גבים מלאים במים (ביום חם לטייל במים קרים זה המוטו במדבר). נסתייע בחבלים וביתדות ובסופו נגיע לפתחת הנחל ולנקודת הסיום בכביש 90. יום חוויתי ומאתגר במיוחד!

דגשים חשובים:

• נפגשים בכפר המטיילים מצוקי דרגות בשעה 06:15.
• שעת סיום משוערת – 15:00-16:00.
• המסלול מתאים למיטיבי לכת בלבד.
• המסלול מחייב כניסה למים עמוקים ודורש ידע טוב בשחייה. קחו בחשבון שכל הציוד נרטב במלואו.
• הגעה עצמית.
• מדובר במסלול מאתגר במיוחד שמחייב שימוש בכוח הידיים לירידה עם החבלים והיתדות.

דרגת קושי

הליכה – 4, מסלול מאתגר למעלה מ- 7 ק”מ.
אופי המסלול – 4, הליכת נחל, בולדרים, גבי מים, יתדות וחבלים.
5 = קשה מאוד, 1 = קל מאוד.

עלות

250 ₪ למשתתף (ללא הסעה).
• לפי מינימום של 12 משתתפים ומקסימום של 20 משתתפים.

תנאי ביטול:

החל מ- 7 ימים ועד 96 שעות לפני היציאה לטיול – 80 ש”ח.
החל מ- 96 שעות ממועד הטיול – מלוא המחיר.

* אלה דמי הביטול בכל מקרה, גם במקרה שלדעתכם הביטול מוצדק (סיבות רפואיות/ קורונה וכו’). דווקא בעתות אלה, אין לנו אפשרות לספוג ביטולים ואין לנו אפשרות לבטל/ לקצץ בשכרו של המדריך.
אנו מצדנו נעשה כל מאמץ לאתר מטייל חלופי, במידה וימצא לא ייגבו דמי ביטול.

** ביטול הטיול מטעם טיולי רדיוס, מכל סיבה שהיא, לא יגרור חיוב.

הודעת ביטול השתתפות בטיול מצד המטייל תעשה בהודעה בכתב/במייל שתתקבל בחברת “טיולי רדיוס” בשעות וימי העבודה המקובלים – ימים א’- ה’, שאינם חג או ערב חג בארץ או בחו”ל, בשעות העבודה המקובלות, בין השעות 9:00 – 17:00, ולאחר קבלת אישור לכך.

ציוד

תרמיל גב עם 3 ליטר מים (ביום חם – 4 ל’), כיסוי ראש, נעלי הליכה טובות (לא תותר הליכה בסנדלים משום סוג שהוא), אוכל ונשנושים לכל היום (מומלץ לארוז את האוכל בקופסאות אטימות למים גם Lock&Lock מתאים), ביגוד להחלפה ברכב.
*כל הציוד נרטב – קחו זאת בחשבון.

5 / 5. 178