טיול סנפלינג בנחל טור – צפון מדבר יהודה (למנוסים)

נחל טור הינו נחל קצר באורכו ובו סדרה של 3 מפלי גלישה גבוהים, כאשר מראש כל מפל ניתן לצפות בנוף מרהיב ומדהים ביופיו של ים המלח וארץ מואב שבירדן. אנו נגיע לתצפיות אלו ונבקר בהן במהלך כל היום. נופים ותצפיות אלו כל כך מרהיבים ומדהימים שהם מקנים תחושה מיוחדת ומעצימה לאורך הגלישות, הם ללא ספק מחזה בלתי נשכח.

לאור כלל האמור, זהו טיול מושלם ואידיאלי לאנשים ומטיילים שאוהבים סנפלינג וניתן לומר כי הם ייהנו מאד בטיול שכזה. חשוב לציין, כי הטיול בנחל מחייב ניסיון בגלישה לכן, יש לקחת זאת בחשבון בטרם הזמנת הטיול. כמו כן, בין גלישה לגלישה יהיו המתנות לפרקי זמן מסוימים, מכאן ההמלצה להביא ערכות תה או קפה.

הציוד הנדרש כולל פריטים קלים להשגה ונוחים כגון תרמיל, מזון (ערכות תה או קפה) ומים, כיסוי ראש, נעלי הליכה (סנדלים אינם מותרים לטיול זה), כפפות אופניים או עבודה לגלישה וציוד נוסף על פי בחירת המטייל.

הטיולים הקרובים

תוכנית הטיול

תוכנית הטיול

מכפר הנופש מצוקי דרגות נצא בהליכה קצרה צפונה ואנחנו בפתחו של נחל טור. לאחר הליכה קצרה בנחל ומעבר של מספר מדרגות נגיע אל המפל הראשון. גובהו של המפל הראשון 60 מ', מתחתית המפל הליכה של כ- 5 דקות ואנחנו במפל השני, גובהו כ- 50 מ'. הליכה של כ- 30 דק' למפל 80 מ' המרשים של הנחל. הליכה קצרה מתחתית המפל לסיום המסלול בכביש ים המלח.

דגשים חשובים:

• נפגשים בכפר הנופש מצוקי דרגות ב 7:00, שעת סיום משוערת 14:00-15:00.
• מסלול אתגרי לחובבי הסנפלינג.
• מתאים לילדים בני 10 ומעלה בעלי ניסיון קודם בגלישה.
• הטיול בנחל מחייב ניסיון קודם בגלישה.
• בין הגלישות ישנן המתנות, לכן מומלץ להביא ערכת קפה, אוכל ונשנושים.
• הגעה עצמאית.

דרגת קושי

הליכה – דרגת קושי 1, הליכה של כ- 1.5 ק"מ.
אופי המסלול – 3, מכשולים, מדרגות נחל.
גלישות – 4 (גלישה ארוכה של למעלה מ- 70 מ').
5 = קשה מאוד, 1 = קל מאוד.

עונה מתאימה

הטיול מתקיים בחודשים אוקטובר - יוני.

עלות

עלות הטיול

260 ₪ למשתתף, המחיר זהה למבוגרים וילדים.

תנאי ביטול

96 שעות לפני היציאה – 70 ₪.
72 שעות לפני היציאה – 100 ₪.
48 שעות לפני היציאה – מלוא התשלום.

ציוד

ציוד נדרש

תרמיל גב אישי לכל מטייל, 3 ליטר מים (ביום חם 4), כיסוי ראש, נעלי הליכה טובות (לא תותר הליכה וגלישה בסנדלים משום סוג שהוא), כלכלה ליום, כפפות אופנים או עבודה לגלישות (לא חובה).