נחל צאלים – למיטיבי לכת

נחל צאלים הינו אחד מנחלי מדבר יהודה הגדולים והוא ללא ספק המרשים ביותר מבין הנחלים הללו. המסלול בטיול זה הינו מגוון ומשלב גם הליכה אתגרית (לא נבצע סנפלינג) וגם שכשוך במעיין קסום ומדהים באמצע מדבר יהודה. כמו כן, נזכה להאזין לסיפורים המרתקים והמדהימים אשר משכו אנשים לאזור המדבר לאורך השנים ועד היום, החל מהנוודים של ימי קדם ועד לציידי האוצרות של ימינו, וגם אלמנטים כמו הצומח והחי, בדגש על נמרי מדבר יהודה.

הפגישה הראשונית תתקיים בחניון נחל צאלים. בנוסף, הציוד הנדרש כולל פריטים קלים להשגה ונוחים כגון מים עבור כל מטייל (ביום חם נדרש מעט יותר), כיסוי ראש, נעלי הליכה (סנדלים אינם מותרים לטיול זה), ביגוד להחלפה וכד'.

מדובר באחד הטיולים המדהימים והמרשימים באזור מדבר יהודה, זאת לאור הנופים המרהיבים ובעלי החיים השונים הפוקדים את האזור, כמו גם האנשים שבחרו להתיישב באזור והסיפורים המרתקים שלהם. כל אלו מבטיחים טיול מרהיב ובלתי נשכח באחד המקומות היפים ביותר בארץ.

תוכנית הטיול

תוכנית הטיול

ניפגש בחניון נחל צאלים. מכאן נצא במעלה הנחל בגיא בהק היפה לעבר מפגש הנחלים הרדוף – צאלים. נתצפת על גבי נחל הרדוף, ומשם נמשיך לנאת המדבר מהיפות בישראל – עין נמר.
לאחר טבילה במים הקרירים וארוחת צהרים וקפה/תה נתחיל את דרכנו בחזרה אל חניון צאלים.

דגשים

– נפגשים בחניון החל צאלים ב 7:00, שעת סיום משוערת 16:00.
– המסלול מתאים למיטיבי לכת. ללא גלישות סנפלינג.
– הגעה עצמאית.

דרגת קושי

הליכה – 3,  אורך המסלול כ- 10 ק"מ.
אופי המסלול – 3, הליכת נחל, בולדרים, גבי מים.
5 = קשה מאוד, 1 = קל מאוד.

מועד

מועד הטיול

יפורסם בהמשך

עונה מתאימה

הטיול מתקיים בחודשים נובמבר-אפריל.

עלות

עלות הטיול

150 ₪ לחבר חוג רדיוס (מינימום 12 משתתפים).
180 ₪ – למטייל "חדש"/מתחיל/ילד מתחת לגיל 12.

תנאי ביטול

96 שעות לפני היציאה לטיול – 80 ₪.
72 שעות לפני היציאה לטיול – 100 ₪.
48 שעות לפני היציאה לטיול – מלוא המחיר.

ציוד

ציוד נדרש

3 ליטר מים (ביום חם – 4 ל'), כיסוי ראש, נעלי הליכה טובות (לא תותר הליכה בסנדלים משום סוג שהוא), כלכלה ליום. ביגוד להחלפה ברכב.