טיול סנפלינג בנחל קומראן (מגיל 8+)

נחל קומראן הינו למעשה חלק מגן לאומי הקרוי על שמו ומרבית המבקרים בגן לאומי זה מבקרים באתר הארכיאולוגי החשוב והמשמעותי מתקופת בית שני, הממוקם על גדת נחל קומראן ורק מעטים מהמבקרים מטיילים בנחל עצמו ומתרשמים מיופיו הייחודי של נחל זה.

נחל קומראן הוא נחל קצר הזורם בירידה בסדרה של 6 מפלים מרשימים ומרהיבים, כאשר מראש כל מפל נשקף נוף מרהיב אל ים המלח וארץ מואב שבירדן. נעבור את המפלים בעזרת טכניקת גלישת צוקים (סנפלינג) בליווי והדרכה של מדריכים מקצועיים ומנוסים.

חשוב לציין, כי אמנם מדובר במסלול אתגרי למיטבי לכת אולם, המסלול מתאים גם לגולשים מתחילים ולילדים מגיל 8 ומעלה. בנוסף, הגישה הנוחה אל הנחל והיציאות מהנחל מאפשרים לקהל המטיילים לטייל גם רק בחלק מהנחל. כאמור, הנחל מתאים לגולשים מתחילים אך, גם גולשים מנוסים ייהנו ממנו לא פחות.

הציוד הנדרש כולל פריטים קלים להשגה ונוחים כגון תרמיל, מזון (ערכות תה או קפה) ומים, כיסוי ראש, נעלי הליכה (סנדלים אינם מותרים לטיול זה), כפפות אופניים או עבודה לגלישה וציוד נוסף על פי בחירת המטייל.

הטיולים הקרובים

תוכנית הטיול

קומראן מלא (חמישה מפלים) –

ממגרש החניה של גן לאומי קומראן נטפס כ- 45 דק' אל הגלישה הראשונה שלנו. אנחנו נגלוש חמישה מפלים, גובהה המפלים- 8 מ', 30 מ', 35 מ', 6 מ', 25 מ'. אחרי המפל השני יש אפשרות לצאת מהנחל.
חצי שעה הליכה מתחתית המפל האחרון ואנחנו במגרש החניה.

קומראן קצר (שלושה מפלים) –

הליכה של כ- 20 דק' ממגרש החניה של גן לאומי קומראן והגענו לראש המפל הראשון. נגלוש שלושה מפלים, גובה המפלים- 35 מ', 6 מ', 25 מ'.
חצי שעה הליכה מתחתית המפל האחרון ואנחנו במגרש החניה.

דגשים:

• נפגשים בחניון גן לאומי קומראן ב- 07:45, שעת סיום משוערת 14:00-16:00.
• מסלול אתגרי למיטיבי לכת.
• המסלול מתאים גם לגולשים מתחילים ולילדים החל מגיל 8.
• בין הגלישות ישנן המתנות, לכן מומלץ להביא ערכת קפה, אוכל ונשנושים.
• הגעה עצמאית.

דרגת קושי

הליכה – 1, מסלול קצר כ- 1 ק"מ.
אופי המסלול – 2, מעלה של כחצי שעה, מעט בולדרים והליכת נחל.
דרוג גלישה – 2+, גלישות בינוניות ללא קשיים מיוחדים.
5 = קשה מאוד, 11 = קל מאוד.

* הטיול מתאים מאד גם למטיילים שלא רוצים לגלוש ורוצים להתלוות לאלו שכן גולשים. קיימת אופציה לא לגלוש כלל (עיקופים גדולים של המפלים, העיקופים יעשו ללא מדריך), או לגלוש ב- 2 המפלים הראשונים בלבד.

עונה מתאימה

הטיול מתקיים בחודשים ספטמבר-מאי.

עלות

עלות הטיול

250 ₪ למשתתף (מבוגר וילד מחיר זהה).

עלות נוספת

כניסה לשמורת קומראן: 29 ש"ח לאדם. התשלום ישירות לשמורה בעת הכניסה.

תנאי ביטול

96 שעות לפני היציאה – 100 ₪.
72 שעות לפני היציאה – 150 ₪.
48 שעות לפני היציאה – מלוא התשלום.

*אלה דמי הביטול בכל מקרה, גם במקרה שלדעתכם הביטול מוצדק (סיבות רפואיות / קורונה וכו'). דווקא בעתות אלה, אין לנו אפשרות לספוג ביטולים ואין לנו אפשרות לבטל/לקצץ בשכרו של המדריך.
אנו מצדנו נעשה כל מאמץ לאתר מטייל חלופי, במידה וימצא לא יגבו דמי ביטול.

** ביטול הטיול מטעם טיולי רדיוס, מכל סיבה שהיא, לא יגרור חיוב.

הודעת ביטול השתתפות בטיול מצד המטייל תעשה בהודעה בכתב/במייל שתתקבל בחברת “טיולי רדיוס” בשעות וימי העבודה המקובלים – ימים א’- ה’, שאינם חג או ערב חג בארץ או בחו”ל, בשעות העבודה המקובלות, בין השעות 9:00 – 17:00, ולאחר קבלת אישור לכך.

ציוד

ציוד נדרש

תרמיל גב אישי לכל מטייל, 3 ליטר מים (ביום חם 4), כיסוי ראש, נעלי הליכה טובות (לא תותר הליכה וגלישה בסנדלים משום סוג שהוא), כלכלה ליום, כפפות אופנים או עבודה לגלישות (לא חובה).

מומלץ – ערכת תה + וופלים/עוגות…