טיול סנפלינג בנחל תמרים – צפון מדבר יהודה

נחל תמרים הינו אחד מהנחלים היפים ביותר באזור צפון מדבר יהודה, בשל מאפייניו הכוללים את היותו נחל קצר, מרהיב ומרשים, המתגבר על מצוק ההעתקים בסדרה של 4 מפלים גבוהים ומדהימים ביופיים, של 25, 55, 60 ו-45 מטרים בגובהם, על פי סדר הופעתם בטיול שלנו, כאשר מראשו של כל מפל נשקף נוף מרהיב אל ים המלח וארץ מואב שבירדן. מעבר המפלים הללו יתבצע באמצעות טכניקת גלישת צוקים (סנפלינג), כל זאת בליווי והדרכה של מדריכים מקצועיים ומנוסים.

חשוב לציין, כי אמנם מדובר במסלול אתגרי למיטיבי לכת אולם, הוא מתאים גם לגולשים עם ניסיון מועט. כמו כן, ישנה אפשרות לעקוף את חלק מהמפלים מבלי לעשות סנפלינג. בנוסף, חשוב לדעת כי בין הגלישות ישנן המתנות ומכאן ההמלצה להביא ערכות תה או קפה.

הציוד הנדרש כולל פריטים קלים להשגה ונוחים כגון תרמיל, מזון (ערכות תה או קפה) ומים, כיסוי ראש, נעלי הליכה (סנדלים אינם מותרים לטיול זה), כפפות אופניים או עבודה לגלישה וציוד נוסף על פי בחירת המטייל.

הטיולים הקרובים

תוכנית הטיול

תוכנית הטיול

מסלול מעגלי, המתחיל במטה התמרים של קיבוץ מצפה שלם הממוקם באמצע הדרך בין קליה ומצפה שלם. המסלול עולה במעלה תמרים את מצוק העתקים, טיפוס לא קל של כשעה וחצי. בראש המעלה תצפית יפה על כל צפון ים המלח ועל הרי מואב שבירדן.
מראש המעלה יורדים לנחל וישר פוגשים במפל הראשון, כ- 25 מטר. מיד לאחריו מפל נוסף , כ- 55 מ'. מתחתית המפל הליכה קצרה ואנחנו בראש המפל השלישי והגבוהה בנחל, כ– 60 מ' וגם היפה מבין המפלים- גלישה(סנפלינג) בארובה יפה שהתחתרה בגיר הבוהק. עוד הליכה קצרה והגענו למפל האחרון, כ 45 מ'.
הליכה קצרה מתחתית המפל לסיום המסלול בכביש ים המלח ולחניון.

דגשים חשובים:

• נפגשים במטה התמרים של קיבוץ מצפה שלם ב 7:00, שעת סיום משוערת 15:00-16:00.
• מסלול אתגרי למיטיבי לכת.
• המסלול מתאים גם לגולשים עם ניסיון מועט. (קיימת אפשרות לעקוף חלק מהמפלים).
• מתאים לילדים בני 10 ומעלה בעלי ניסיון בגלישה.
• בין הגלישות ישנן המתנות, לכן מומלץ להביא ערכת קפה, אוכל ונשנושים.
• הגעה עצמאית.

עונה מתאימה

הטיול מתקיים בחודשים אוקטובר – מאי.

דרגת קושי

הליכה – 2, מסלול קצר כ- 5 ק"מ.
אופי המסלול – 3, מעלה קשה של כשעה וחצי, ירידה תלולה של 20 דק'.
דרוג גלישה – 3+, גלישות ארוכות אך ללא קשיים מיוחדים.
5 = קשה מאוד, 1 = קל מאוד.

עלות

עלות הטיול

260 ₪ למשתתף (מבוגר וילד מחיר זהה).

תנאי ביטול

96 שעות לפני היציאה – 100 ₪.
72 שעות לפני היציאה – 150 ₪.
48 שעות לפני היציאה – מלוא התשלום.

ציוד

ציוד נדרש

תרמיל יום לכל מטייל (גם לילדים), נעליים טובות להליכה (לא תותר הליכה וגלישה בסנדלים משום סוג שהוא),  כובע, כלכלה ליום, 3 ליטר מים (ביום חם – 4 ליטר), כפפות אופניים או עבודה לגלישות (מומלץ מאוד), מומלץ – ערכת תה + וופלים/עוגות…
בטיול ליל ירח יש להוסיף פנס ראש