סנפלינג למערת מלח בהר סדום

מערת הקולונל היא אחת מעשרות מערות בהר סדום שנוצרה כתוצאה מזרימה של מי גשמים בערוץ קטן שנופל פנימה אל בטן האדמה בפיר שגובהו כ-70 מ’.  לצורך ביקור במערת הקולונל נגלוש דרך הפיר המדהים אל המערה.  מכאן ממשיך ערוץ הנחל “לזרום” אל ים המלח. אנו ננצל את הערוץ שנוצר כדי לזחול בו ולצאת ממערת הקולונל אל פני השטח.  במהלך הזחילה נפגוש בתופעות הטבע הייחודיות להר המלח / הר סדום – נטיפים וזקיפי מלח.  ממש בסיום  זחילה קצרה וצפופה במיוחד שקיבלה את הכינוי “לידה מחדש”.

ולמה קולונל? ומי בכלל היה הקולונל? (תשובות בטיול)

הטיולים הקרובים

תוכנית הטיול

תוכנית הטיול

טיול ייחודי ולא מטוייל, נוף חווארים מרשים באזור ים המלח -הר סדום.

את הטיול נתחיל בכביש ים המלח, מכאן נעלה ונטפס בסדרה של מדרגות – “שביל הסולמות”, לאחר כ- 30 דק’ של טיפוס נעבור לשביל צר שיוביל אותנו אל פתח הפיר.
סנפלינג/גלישה קצרה של כ- 5 מ’ ואנחנו בראש הפיר העמוק. מכאן נגלושת סנפלינג רצינית של כ-70 מ’ נוספים אל בטן האדמה. לפיר המלח צורה של חרוט סימטרי, הגלישה בו חוויתית ומעט שונה מהגלישות המוכרות.  לאחר שכל הקבוצה תסיים את הגלישות נקבל הסבר קצר על התופעות השונות האופייניות להר סדום – הר מלח,  וכמובן על שום מה “קולונל”.   נתקדם בערוץ הנחל, אם בהליכה שפופה ואם בזחילה עד לפתח היציאה,  כאן מחכה לנו זחילה קצרצרה ואחרונה הדורשת מאיתנו לצמצם איברים ולהידחק בפתח הצר והנה אנחנו בחוץ…. (אל דאגה כולם יוצאים).

דגשים חשובים:

נפגשים בשעה 07:30, נקודת מפגש מדויקת בוויז, תשלח לנרשמים.
• הגעה עצמאית.
• שעת סיום משוערת – 14:00-15:00
• מסלול אתגרי למיטיבי לכת וחובבי הסנפלינג, קיימים במסלול מספר קטעים אתגריים.
• לא מתאים לבעלי קלסטרופוביה.
גלישה של 70 מ’ !! מתאים לגולשים מנוסים בלבד! 
• הגעה עצמאית.

עלות

עלות הטיול:

300 ש”ח למשתתף.
מינימום – 12 משתתפים לקיום הטיול.

תנאי ביטול

96 שעות לפני היציאה – 200 ₪.
החל מ- 48 שעות לפני היציאה – מלוא התשלום.

ציוד

עלות הטיול:

נעליים טובות להליכה (לא תותר הליכה וגלישה בסנדלים מכל סוג שהוא), כובע, פנס ראש + סוללות רזרבה, כפפות אופניים לגלישה (מומלץ מאוד), ביגוד מתאים למזג האוויר, בירכיות (מומלץ מאוד), מים – 3 ליטר, כלכלה ליום, ביגוד להחלפה ברכב.