תוכנית הטיול

העיר רמלה, שנסיבות הגורל הפכוה מבירת א”י לעיר שאפילו הדרכים חשובות שוב אינן עוברות בה, נראית במבט ראשון כיישוב שכוח אל. אולם מתחת להזנחה ולעזובה מתנוססות פנינים אמיתיות. כמה מהן ננסה להכיר בסיורנו זה.

נפתח באזור המסגד הגדול. אתר זה אינו אלא כנסייה צלבנית עצומה שהשתמרה בצורתה המקורית בזכות העובדה שהוסבה, במאה ה-13, למסגד בידי סולטאן ממלוכי.

לאחר מכן נטייל ברגל בין סמטאות העיר ה”עתיקה”. נעסוק בעדותיה השונות: ארבע קהילות נוצריות, אוכלוסיה מוסלמית מגוונת ויהודים שהגיעו לכאן כמעט מכל פינה על כדור הארץ. נבקר ברובע הארמני הנטוש ונשמע את סיפורה של עדה מיוחדת זו. נכיר את מנזרי רמלה על הסיפורים הקשורים בהם. לא נחמיץ את המקום בו הוכיח נפוליאון בונפארטה את כושרו כצלף.

המשך דרכנו תביאנו לאתר המסגד “הלבן”, בו עומדים שרידים של מסגד מפואר מימי הביניים ומולם מתנוסס לתפארת מגדל רמלה, שנבנה בשנת 1318. פה היה ליבה של העיר המפוארת שנוסדה בראשית המאה השמינית. נעסוק כאן בשאלה כיצד נעלמו שרידי עיר זו כליל מעל פני האדמה.

דרכנו תביא אותנו אל בריכת הקשתות המפורסמת, בה נתנסה בשייט מתחת לפני הקרקע, ממש כמו גיבורי הסרט “חסמבה”.

על המדריך

ד”ר שמעון גת הוא מוותיקי מדריכי הטיולים בארץ ובחו”ל. נושא הדוקטוראט שלו היה העיר רמלה לאורך ההסטוריה. ד”ר גת הדריך עד היום למעלה מאלף טיולים ברמלה. הוא חבר בגופי התיירות השונים בעיר. ד”ר גת וחברת “טיולי רדיוס” עובדים יחד בארגון והדרכת טיולים בארץ ובחו”ל.

דגשים חשובים:

• נפגש בנקודת המפגש ברמלה בשעה 8:00. מיקום מדויק ישלח לנרשמים (תפתח קבוצת ווצאפ לטיול).
• שעת סיום משוערת – 15:00.
• הטיול יחל בשעה 8:00, אנא תאכלו ארוחת בוקר טרם המפגש. ממליצים להביא עמכם מזון קל למהלך היום (פרי, פירות יבשים וכריך).
• הטיול מתאים לחובבי ידע ומשלב הליכה קלה יחסית באתרים בהם נבקר.
• מחיר הטיול אינו כולל כניסה לאתרים. אנו ממליצים להגיע עם כרטיס מטמון, תעודת אזרח ותיק או כל תעודה אחרת המזכה בהנחות.
הטיול מתבצע בהגעה עצמית ועם רכבים פרטיים. הנחיות הגעה ימסרו טרם הטיול ובמהלכו.

 

דרגת קושי

טיול תוכן המיועד לחובבי הידע והעניין. רמת קושי קלה.

עלות

160 ₪ למטייל.ת
* תשלום נוסף במזומן ביום הטיול – 50 ש”ח (עבור כניסה לאתרים – המסגד הגדול, הכנסיה האורתודוקסית, הכנסיה הפרציסקנית, המגדל הלבן, בריכת הקשתות ומוזיאון רמלה).
הטיול מותנה במינימום 20 מטיילים.
מספר הנרשמים מוגבל.

תנאי ביטול

החל מ- 7 ימים ועד 96 שעות לפני היציאה לטיול – 80 ש”ח.
החל מ- 96 שעות ממועד הטיול – מלוא המחיר.

*אלה דמי הביטול בכל מקרה, גם במקרה שלדעתכם הביטול מוצדק (סיבות רפואיות / קורונה וכו’). דווקא בעתות אלה, אין לנו אפשרות לספוג ביטולים ואין לנו אפשרות לבטל/לקצץ בשכרו של המדריך.
אנו מצדנו נעשה כל מאמץ לאתר מטייל חלופי, במידה וימצא לא יגבו דמי ביטול.

**ביטול הטיול מטעם טיולי רדיוס, מכל סיבה שהיא, לא יגרור חיוב.

הודעת ביטול השתתפות בטיול מצד המטייל תעשה בהודעה בכתב/במייל שתתקבל בחברת “טיולי רדיוס” בשעות וימי העבודה המקובלים – ימים א’- ה’, שאינם חג או ערב חג בארץ או בחו”ל, בשעות העבודה המקובלות, בין השעות 9:00 – 17:00, ולאחר קבלת אישור לכך.

ציוד

מים, כובע, תיק גב נוח, מזון קל למהלך היום.

5 / 5. 201